Ana sayfa Alışveriş Kamp Çadırı Fiyatları ve Kalite Kıyaslaması (4 Mevsim Çadır)

Kamp Çadırı Fiyatları ve Kalite Kıyaslaması (4 Mevsim Çadır)

585
4 mevsim çadır
4 mevsim çadır

4 mevsim çadır, 3 mevsim çadır, 2 – 3 – 4 – 6 kişilik çadırlar. Hepsi ile ilgili değerlendirmeleri bulacağınız bir yazı derledik. Piyasada her fiyata, kaliteye, mevsime ve kişi sayısına göre binlerce çeşit kamp çadırı bulmak mümkün. Durum böyle olunca bol seçenekli bir kamp çadırı alışverişinde kararsız kalmak kaçınılmaz oluyor. En çok satılan ve tercih edilen kamp çadırlarından bazıları hakkında yorumlarımıza bu yazımızda yer verdik.

Kamp Çadırı Fiyatları ve Kalite Kıyaslaması


1. “Quechua-Arpenaz2” (2 Kişilik Kamp Çadırı)

Kampçılar arasında milli çadır olarak geçen Quecha-Arpenaz2, 2 kişilik kamp yapanlar için tasarlandı. Özellikle su geçirmezlik ve tüm dayanıklılık testlerinden tam not alan Arpenaz 2,  89,99 TL gibi uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Aşağıda ki linkten çadıra bir göz atıp kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Arpenaz 2 Çadır İncelemesi

2. “2 Seconds Fresh & Black” Çadır

Kamp çadırı kurmakla uğraşamam diyenlerdenseniz bu kamp çadırı tam size göre!

 • Kurulumu ve toplanması hızlı, çadır malzemesi itibari ile serin ve güneş ışığını az geçirir.
 • ‘Easy’ sistemi sayesinde kolay katlanabilen bu kamp çadırı 3 kişilik bir kamp çadırı arayanlar için tasarlandı.
 • Fresh & Black teknolojisi sayesinde çadırınız serin kalır ve sizi aşırı güneş ışığından korur. 319,99 TL’ lik fiyatıyla biraz pahalı gözükse de karşılığını fazlasıyla verecektir.
 • Ayrıca su geçirmezlik ve rüzgara karşı dayanıklılığıyla da ön plana çıkan bu modelin taşıması ve kapladığı alanından dolayı da biraz daha zordur.

Aşağıdaki linkten bu çadıra bir göz atıp kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

2 Seconds Fresh & Black Çadır İncelemesi

3. “Husky Flame” Çadır ( 4 Mevsim Çadır )

Çadırı tek kullanırım, kimseyi içeri almam diyorsanız bu çadır size göre!

 • Tek kişinin oturması, yemek pişirmesi, eşyalarını koyması için yeterli alana sahip. Çadır 2 kişi kapasiteli olarak satılsa da, pratikte 2 kişi çok zor barınabiliyor.
 • Çadırı en iyi şekilde kurarsanız sert rüzgarlara karşı büyük bir direnç gösteren Husky Flame kamp çadırının 700 TL civarlarında bir fiyatı var.
 • Kar etekleri sayesinde içeriye yağmur, kar ve rüzgar girmesini engelliyor.
 • Husky Flame çadırın dış ve iç tenteleri birbirine entegre olarak dizayn edildiğinden dolayı 3 ve 4 mevsim çadır gibi önce iç tente kurulumunu yaptıktan sonra üzerine dış tenteyi geçirmeye gerek kalmıyor. Yıkanması gerektiğinde iç ve dış tenteleri birbirinden ayırabiliyorsunuz.

Sonuç olarak, Türkiye şartlarında her mevsim ve her mekanda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde olan Husky Flame 2800 gram ağırlığıyla kabul edilebilir düzeyde. Olumsuz tek yönü ise, iki kişilik denmesine rağmen uygulamada bunun mümkün olmamasıdır.

Husky Flame Çadır İncelemesi

4. “Husky Falcon” Çadır

 • Kullanılan malzeme Husky Flame ile aynı ancak 3600 gramlık ağırlığı biraz düşündürüyor açıkçası.
 • Rahatça 2 kişinin barınabileceği Husky Falcon yan ve tepe ceplerine sahip.
 • Doğada en zor koşullara karşı konforlu bir biçimde barınabilmek için tercihiniz kesinlikle bu çadır olmalı.
 • Sonuç olarak Husky Flame ile aynı özellikleri taşıyan bu çadırın farkı gerçekten de iki kişilik kapasitesinin olmasıdır. Faaliyetlere genellikle iki kişi katılıyorsanız ve rahat bir ortam istiyorsanız bu çadıra bir göz atmalısınız.
 • 870 TL’lik bir fiyata sahip olan Husky Falcon ayrıca duralüminyum pollere sahip 5 mevsim bir kamp çadırıdır.

5. “Husky Bizam” Çadır

 • Normal şiddette yağmur, rüzgar ve hatta az karlı havalarda sizi yarı yolda bırakmayacak bu çadır elinizi alıştırmanız halinde 1 dakika içinde kurulabilir.
 • Sert iklim koşullarında kamp kurmayacaksanız, hava kötüyken çadırda ne işim var diyorsanız bu kamp çadırı tam size göre.
 • 360 TL gibi bir fiyata sahip Husky Bizam kamp çadırı 2600 gram ağırlığa ve çift tenteli yapısı sayesinde tamamen su geçirmez ve nefes alabilir özelliğe sahiptir.

Husky Bizam Çadır İncelemesi

Evet yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 4 mevsim çadır, 3 mevsim çadır, 2 – 3 – 4 – 6 kişilik çadırlar. Hepsi ile ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Kamp yaparken keyif almanız dileğiyle.

2 YORUMLAR

  • Merhaba Salih Bey, söyleminizden kampçılığa merakınız olduğunu anlıyorum. Mevcut yazılı makale üzerinde revizyon yapıp bilgi@orihoo.com adresine iletebilirseniz uygun bulunduğu takdirde hemen güncelleme yapalım. İlgi duyduğunuz başka kategoriler var ise aramıza içerik editörü olarak katılabilirsiniz. Orihoo.com 30’un üzerinde gönüllü içerik editörü ile çalışmaktadır. İlginiz için teşekkür ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here