Ana sayfa Hobiler Bachata Dansı Nedir? Nasıl Yapılır?

Bachata Dansı Nedir? Nasıl Yapılır?

631
Bachata dansı
Bachata dansı

Dominik Cumhuriyeti’ne ait bir tür dans ve müzik olan Bachata, yerliler tarafından ‘acılı aşk şarkısı’ olarak tanımlanmaktadır. Temel çalgı aleti gitar olan bu dansın kökeni 1960’lı yıllara kadar dayanmaktadır. Amerika’da Rap nasıl fakir halka hitap ediliyorsa Bachata da yoksul halkın sesi ve kulağı oldu.  Kısaca, Bachata dansı semtin fakir kesimlerinde ki dışlanmış ve terk edilmiş halkın acılarını yansıtmaktadır. Günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Zaman içerisinde değişime uğrayan Bachata dansı, romantik ezgilerle gün yüzüne çıkmıştır. Günümüzde Avrupa’da oldukça rağbet gören Bachata müzikleri temeli ayak hareketlerine dayanmaktadır. Ritimleri 4/4’lüktür, romantik ve samimi hareketler içerir. Önceden faha yavaş ritimlere sahipken günümüzde daha da hızlanmıştır. En önemli sanatçıları Luis Guerra, Frank Reyes önemli sanatçılarıdır. En çok tercih edilen Bachata kurslarına da bir göz atabilirsiniz.

Bachata Dansı Nasıl Yapılır?

Bachata dansı aşkı ve acıyı bir arada harmanlayarak gözlerinizin önüne serer. Bu dansın anlamı bir nevi hem dans etmek hem de acı çekmektir. Birbirine neredeyse düğümlenen ve partnerli olan bu dansta kendinizi kaybetmemeniz elde değil! Keskin dönüşler ve ayak hareketleriyle şehveti ve arzuyu gözler önüne serer.

Bachata Kursları

Toplamda 2-4 aylık kurslardan oluşur. Önce temel adımlar öğretilir sonrasında ise zor ve keskin hareketler. Diğer Latin danslarıyla benzerlik gösterse de kalça ve bel hareketleriyle diğer türlerinden ayrılır.

Ne Kadar Sürede Öğrenirsiniz?

Bachata dansı kolay gözükse de partnerle uyum içinde dans etmeyi gerektirdiği için öğrenmesi ve alışması biraz zaman alabilmektedir. 2 ayda temel eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Ancak profesyonelleşmek sizin bu dansa ayıracağınız zaman ve ilgiyle doğru orantılıdır.

Bachata Ders Ücretleri

Seçtiğiniz kursa, mekanın merkeze konumuna, dansı yapacağınız süreye ve eğitmenlerin kariyerine göre fiyat değişebilmektedir. Diğer Latin dansları ile birlikte alırsanız fiyat daha ekonomik olabilmektedir.

Neden Bachata Dansı?

  • Kıvrak olmayı seviyorsanız,
  • Tutkulu ve arzulu ritimler hoşunuza gidiyorsa,
  • Yeteneğinize güveniyorsanız,
  • Farklı bir dans türü denemek hoşunuza gidiyorsa,
  • Müzik kulağınıza ve ritim yeteneğinize güveniyorsanız bachatayı seçmelisiniz!

İşte bachata dansından bazı görüntüler;

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here