Ana sayfa Alışveriş Basic Parçalar İle Nasıl Stil Olunur? – 2017 Basic Modası

Basic Parçalar İle Nasıl Stil Olunur? – 2017 Basic Modası

504
Basic parçalar
Basic parçalar

Hoşgeldiniz yazımı okumaya, sizlere bu yazımda nasıl basic parçalar kullanılarak stil sahibi gözükebilirsiniz ondan bahsedeceğim. Hepimizin dolabında bulunan beyaz gömlek, siyah beyaz çizgili t-shirt, yüksek bel jean, siyah kumaş pantolon, jean ceket kullanarak farklı ve tarz gözükeceğiz. Asıl soru bunu nasıl yapacağız o zaman hemen anlatıyorum. Biliyorsunuz “Back to basics” (basiclere dönüş) diye bir moda akım geldi. Bu akım sayesinde eklektik bir stil oluşturmak daha da kolaylaştı. Eklektik nedir derseniz de, birden fazla tarzı bir arada kullanıp bir uyum yakalamayı eklektik olarak tanımlayabiliriz. Dünya modasında bu akım sayesinde gösterişli parçaları basic parçalar ile kombinleyip sokağa uyarlama modası başladı. Bana kalırsa bu akım sayesinde dolabımızda sadece özel günlerde giyebildiğimiz parçaları artık sokakta giymek abartı gözükmemeye başladı ve giyinmek daha da kolaylaştı. Şimdi gelelim bu parçaları sıradan olmadan nasıl kombinleyebiliriz ve stil gözükebiliriz;

Basic Parçalar ile Nasıl Stil Olunur?

Beyaz gömlek hem iş hem sosyal hayatımızda giydiğimiz ve dolabımızdan ayırmamamız gereken parçalardan biri elbette. Sizlere önerim iddialı bir stil yakalamak istiyorsanız deri parçalar ile kombinleyebilirsiniz. Mesela deri etek, deri pantolon, deri şort gibi… Bu sezonun trendleri olan ip askılı ‘V’ yaka kombinezon elbiselerin içine giyerek de farklı bir stil oluşturabilirsiniz. Emin olun dikkatler her gittiğiniz yerde sizin üzerinize toplanacak. Demedi demeyin. 😉

Her yaş grubunun kolaylıkla uyarlayabileceği bir parça olan çizgili t-shirt kesinlikle dolabımızın baş tacı. Bu sene bol bol çizgili desenler göreceğiz zaten. Sizlere önerim dolabınızın en çok kullandığınız yerlerine çizgili t-shirtlerinizi koymanız 🙂 Bu parçaları nasıl kombinleyip stil gözükebilirim derseniz size iddialı bir önerim var. Pullu, payetli etekler ile kombinlerseniz üzerine de bir jean ceket ile mis gibi farklı bir stil oluşturabilirsiniz. Eğer bu kombin benim için çok iddialı form mini veya midi parlak etekler ile kombinleyerek de bu stili yakalayabilirsiniz. Sezonun trendlerine de uyum sağlamış olursunuz benden söylemesi.

Yüksek bel jean pantolonu olmayan kadın yoktur herhalde. İşte dolabımızın vazgeçilmezi. Şu dönemde blazer ceketler ve ‘V’ yaka t-shirtler ile kombinleyerek işe giderken bile giyip uyarlayabildiğimiz bu parçalar gerçekten hayat kurtarıcı. Sezonun trendi volanlı bluzlar ile kombinleyebilirsiniz, hatta size bir tüyo vereyim, uzun gömlek elbiselerinizin altına jeanlerinizi giyip alttan bir kaç düğmeyi açarak kullanmak bu sezon büyük bir sükse getirecek haberiniz olsun.

Çalışan her kadının dolabında birden fazla olan siyah kumaş pantolon tabi ki en kolay parça seçeneği elbette. Fakat bu parçaları sıkıcı havasından kurtarıp hayatınıza katmanın en trend yolu transparan bluzlar ile kombinlemek. Üzerinize bir deri ceket ekleyerek farklı bir stil oluşturabilirsiniz. Eğer ben sıkıcı, monoton durumlardan hoşlanıyorum, o zaman bu parçaları ipek bluz ve beyaz gömlekler ile kombinlemekten vazgeçip, ‘V’ yaka t-shirtler ile birleştirip tabularınızı kırın derim.

Her yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği bir diğer parça ise tabi ki jean ceket. Bu sezon bolca ‘boyfriend’ tarzı modellerini her mağazada görüyoruz. Bu parçaları günlük hayatınıza nasıl stil sahibi olarak katarım derseniz, ‘boyfriend jean’ ceketiniz ile aynı boyda etek veya şortlarınızı basic t-shirtleriniz ve yağmur çizmeleriniz ile kombinlerseniz tarzınıza bir imza atmış olursunuz. Tabi ki bununla sınırlı kalmayın her şeyle rahatça uyum sağlayabilir elbette ipek uçuş uçuş elbiselerinizin üzerine daha çok yakışacak başka bir dış giyim yok. Deri pantolonlar ve crop bluzlarınız ile kombinleyip sezonun trendlerini de yansıtabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here