Ana sayfa Bilmeli miyim? Bugün Bilinmesi Gereken Şeyler (3 Şubat) | Orihoo Özel

Bugün Bilinmesi Gereken Şeyler (3 Şubat) | Orihoo Özel

175
Bilinmesi gereken şeyler
Bilinmesi gereken şeyler

Bazen bir bilgi öğrenmek hayata bakış açımızı değiştirebiliyor. Kimi zaman bir tebessüm, kimi zaman düşünceli bir hal aldırıyor. Yeri geliyor ülkede olan bir olaya daha farklı bakıyorsunuz, yeri geliyor internetten öğrendiğiniz bilgileri sohbet esnasında dile getiriyorsunuz.  Gelin şimdi Bilinmesi Gereken Şeyler‘e bir bakalım;

1. Çöp Adaları Diye Bir Yerin Olduğunu Biliyor muydunuz?

NASA’dan edinilen bilgilere göre, okyanuslara atılan çöplerin biriktiği yerler adeta “Çöp Adaları” oluşturmuş.  Tahmini olarak 5 trilyon kadar plastik atığın bu adaları oluşturduğu söyleniyor. Bu bilgi aslında bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor!

2. Hollanda Demiryolları 2018 Yılında Trenlerini Rüzgar Enerjisiyle Çalıştırmayı Planlıyor

Hollanda, tüm elektrikli demiryolu sistemlerini 2018 yılında rüzgar enerjisi ile çalıştırmak için düğmeye bastı. Her ne kadar zor görünse de yapabilecekleri konusunda Hollandalı bilim insanlarının kendilerine olan güvenleri tam.

3. Vücuttaki Yağlanmanın Asıl Sebebi

Bilim insanları, beslenme uzmanları ve diyetisyenler, onlarca yıldır muzdarip olunan vücuttaki yağlanmanın asıl sebebini buldu. İnsan vücuduna zarar veren asıl şeyin şeker olduğu belirtildi. Sağlığınız ve vücudunuzdaki yağlanmayı minimize edebilmek için şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.

4. Oyuncak Bebeklerin Bayan Vücuduna Etkisi!

Küçük yaşlarda kız çocukların oynadığı oyuncak bebeklerin, bu kişilerin büyüdüklerinde şekillenen vücut yapılarına olan etkilerini biliyor muydunuz? Yapılan bir araştırmaya göre 6-8 yaş arası kız çocukları, oynadıkları bebeklerin boyutlarından etkilenip büyüdüklerinde bebeklerin vücutlarına benzer vücutlara sahip oldukları gözlemlenmiştir. Şişman ya da orta boyutların üstünde olan türde bebeklerle oynayan kızların vücutları daha kilolu, ince yapılı bebeklerle oynayan kızların vücutları daha ince ve fit oluyor. İlginç ama bu bir araştırma gerçeği 🙂

5. Kalp Rahatsızlıkları Riskinizi Azaltmak mı İstiyorsunuz?

Kalp rahatsızlıkları riskini azaltmak için yoga ve meditasyon yapıp sebze yemeklerini tercih etmelisiniz.  Araştırmalar sonucu, eğer bu 3 şeyi alışkanlık haline getirip, düzenli ve programlı bir şekilde hayatınıza entegre edebilirseniz kalp hastalıkları riskini ciddi derecede azaltabiliyorsunuz. Bu tür bilinmesi gereken şeyler, sağlığımız için faydalı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here