Ana sayfa Kişisel Bakım Doğru Fondoten Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Fondoten Seçimi Nasıl Yapılır?

348
Doğru Fondoten Seçimi
Doğru Fondoten Seçimi

Birçok bayan doğru fondoten seçiminin nasıl yapılacağı konusunda onlarca yerden araştırma yapıyor. Bunun yanında Ev Yapımı Doğal Yüz Maskeleri ve Cilt Bakımına da bir göz atmanız doğru fondoten seçimi yapılmadan önce faydalı olacaktır. Bu yazımızda doğru fondoten seçimi için size 5 öneri sunduk;

Doğru Fondoten Seçimi İçin Yapmanız Gerekenler

1.Doğru Renk Seçimi

Makyajın olmazsa olmazı fondoten ve kapatıcılardır. Kusursuz bir görüntü için ürünümüzün rengini doğru seçmemiz gerekli. Bunun için cilt tonumuzu ve cilt alt tonumuzu tespit etmiş olmamız gerekir ve ürünü de bunlara göre seçmeliyiz. Cilt tonu ve cilt alt tonu, doğru fondoten seçimi için çok önemli bir kriterdir.

2. Yağlı, Kuru ve Karma Cilt Belirlemesi

Cilt tonumuzu belirledikten sonra cilt yapımızı bilmemiz gerekir. Yağlı-Karma-Normal-Kuru.. böylece fondotenimiz, cildimizde daha doğal ve kusursuz bir görüntü sağlayacaktır. Cilt yapınızın nasıl olduğundan tam olarak emin olamıyorsanız çeşitli kozmetik mağazalarında yapılan testler yardımıyla cilt yapınızı öğrenebilirsiniz.

3. Kapatıcı Özellikleri

Doğal ve sağlıklı bir görüntü için ince yapılı ve ihtiyaca göre düşük veya yüksek kapatıcı özelliklerine sahip ürünler seçmeliyiz. Bu ürünleri alırken kalitesine ve cilt yapınıza uygun olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekiyor.

4. Yaş ve Doğru Fondoten

Fondotenimizi seçerken yaşımızı da dikkate almalıyız. Fondotenler yaştan dolayı zamanla oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları daha belirgin hale getirir ve kötü bir görüntü oluşturur. Bu yüzden çizgileri dolduran ürünler tercih edilmelidir.

5. Almadan Önce Uygulama

Almayı düşündüğümüz fondoteni, eğer imkan varsa mağazada uygulatıp en az 1 gün deneyimledikten sonra cildimize uygun olup olmadığına karar vermeliyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here