Ana sayfa Fitness & Spor Her Yerde Yapabileceğiniz 10 Dakikalık Egzersiz Hareketleri

Her Yerde Yapabileceğiniz 10 Dakikalık Egzersiz Hareketleri

406
Egzersiz Hareketleri
Egzersiz Hareketleri

Günümüzde kilo problemi yaşayan birçok insan kendine bir diyet listesi oluşturup deyimi yerindeyse göbek eritme için çalışıyor. Fakat zayıflama sadece beslenmeyle değil, aynı zamanda hareket etmeyle yani egzersiz yapmayla da bağlantılıdır. Birçok diyetisyen diyet listesinin yanı sıra egzersiz yapılmasını da öneriyor. Diyet yemekleri göbek eritme amaçlı tüketilse bile zayıflamak için her yerde yapabileceğiniz 10 dakikalık egzersiz hareketleri yazımızı sizler için derledik. Ayrıca En Hızlı Yağ Yaktıran Besinler makalemize de de göz atabilirsiniz.

Zayıflamak için diyetisyen tavsiyelerinin yanı sıra bu tarz egzersizler sizi daha fit tutacaktır. Peki uzun saatler bu egzersizleri yapmaya vakti olmayanlar ne yapabilirim diyorsa aşağıda belirtilenleri  evde egzersiz hareketleri olarak günlük hayatlarına entegre edebilirler. Böylece zamandan ve mekandan tasarruf etmiş olursunuz. Hem baylar hem de bayanlar için yapılabilecek bu spor hareketleri düzenli yapılması koşuluyla sizi istediğiniz vücuda kavuşturabilir. İşte görüntüleriyle beraber her yerde kolayca yapabileceğiniz 10 dakikalık egzersiz hareketleri;

Egzersiz Hareketleri

  • Dizlerinizi zemine değecek şekilde veya neredeyse dokunacak bir pozisyona ayarlayın. İleriye doğru güçlü bir şekilde ve her atlamadan sonra bir sağ bir sol ayağınızı kullanarak atlayın. Atlarken ellerinizden destek alabilirsiniz.
  • Bu hareket Squat Jump olarak bilinir. Omuz ve bacaklar paralel olacak şekilde parmak uçlarınızı zemine değdirin. Görseldeki gibi pozisyon aldıktan sonra zıplayabildiğiniz kadar yükseğe zıplamaya çalışın. Zıpladıktan sonra tekrar aynı pozisyona gelip bu sefer kendinizi çok zorlamayarak orta derecede zıplayın. Üçüncü de tekrardan zıplayabildiğiniz kadar zıplayıp pozisyonunuza geri dönün. Bu döngüyü 3 set halinde tekrarlayabilirsiniz.
  • Aynı zamanda bir yoga hareketi olan pike jump omuz ve vücudun üst kısmındaki kaslar için mükemmel bir egzersiz hareketidir. Görseldeki gibi pozisyon alıp ayaklarınızı çıkarabildiğiniz kadar en yükseğe çıkarıp sabit bir şekilde tutmadan yavaş bir şekilde tekrar zemine getirin. Bu hareketi bir seferde 2’şer kereden 3 set halinde tekrarlayın.
  • Kalp atış hızınızı düzenlemeye yardımcı olan bu hareketi 5’er kereden 3 set halinde tekrarını yapabilirsiniz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra tüm gücünüzle zıplayın. Dizlerinizi havadayken görseldeki gibi bükün ve bu hareketi hızlı bir şekilde yapmaya çalışın.
  • Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve dizlerinizi bükün. Daha sonra tüm gücünüzle zıplayın. Mümkün olduğunca daha da yukarı zıplamaya çalışmak bu hareketi daha da işe yarar kılacaktır. Bunu kaç kere yapmaya gücünüz yeterse 3 set halinde tekrarını yapın. (örneğin 4-4-4)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here