Ana sayfa Alışveriş Elektronik Sigara Tavsiye Niteliğinde Bilgiler – E-Sigara Zararları ve Faydaları

Elektronik Sigara Tavsiye Niteliğinde Bilgiler – E-Sigara Zararları ve Faydaları

379
Elektronik sigara tavsiye
Elektronik sigara tavsiye

Elektronik sigara tavsiye, faydası veya zararı konusunda çokça bilgiye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda elektronik sigaralar sayısız aroma kombinasyonları ve kapınıza kadar gelme kolaylığı ile beraber hayatımıza hızla girdi ve gün geçtikçe de elektronik sigara kullananların sayısı artıyor. Bunun sebeplerinden belki biri de ülkemizdeki sigara fiyatları ve sigaraya gelen art arda zamlar olabilir. Bunun üstüne bir de elektronik sigara fiyat konusunda insanlara cazip gelince kullanım sayısının da artması kaçınılmaz bir hal aldı. Tüm bunlarla beraber herkesin merak ettiği şeyler de var; elektronik sigaranın zararları nelerdir?, elektronik sigara normal sigaraya göre ne denli zararlı?, elektronik sigara fiyatı ne kadar? ve elektronik sigara likit fiyatı ne kadar? gibi daha birçok soru sigara kullananların gündeminde.

Elektronik Sigara Tavsiye Niteliğinde Bilgiler – E-Sigara Zararları ve Faydaları


1. Normal Sigaraya Göre Daha Güvenli Bir Alternatif

Yapılan bir araştırmaya göre sağlığa bir zararının bulunmadığı ve sigara içmenin en güvenilir yollarından biri olduğu görülmüştür. Normal sigara ciğerlere kadar inip verdiği zararla kalıyor fakat elektronik sigarada aroma tatları ağız içinde kaldığı için ve fazlaca dumanıyla da illa duman olacak diyenleri de fazlasıyla tatmin ediyor. Bu da size sigara içme keyfini vermiş oluyor. Elektronik sigara ciddi sağlık sorunları yaşamanızı da normal sigaraya göre minimize ediyor.

2. E-Sigaralar Tekrar Kullanılabilir

Elektronik sigara tavsiye konusunda ise bu cihazların genelde pil ya da şarjlı olarak çalışıyor. Bu yüzden şarjlı olanlarda kendi bataryasının ömrü bitmedikçe tekrardan kullanılabilir. Ayrıca bu ürünler gündelik hayatta kullandığımız USB kablolarıyla şarj ediliyor. Ayrıca sadece tek aroma değil isteğe göre farklı aromalar da kullanabiliyorsunuz.

3. Elektronik Sigaranın İçerdiği Nikotin Değeri Çok Daha Düşük

Elektronik sigara tütün içermemekle beraber nikotin değerinin olmadığı ya da en  aza indirildiği cihazlardır. Cihaz içindeki sıvının elmalı, karpuzlu, çilekli, kahveli, sakızlı tatlandırıcılarla propilen glikol denilen bir çözücü ve birkaç katkı maddesiyle yapıldığı biliniyor. Nikotin değeri markadan markaya veya cihazdan cihaza göre değişkenlik gösterebiliyor. Yani elektronik sigaranın içerdiği maddeler normal sigaranın değerlerine göre çok daha düşüktür. Sigara paketlerinin üzerinde belirtilen değerlere nazaran vücudunuz için ultra hafif bir sigara deneyimi yaşatacaktır.

4. Yan Etkileri de Bulunuyor

Pek çok avantajına rağmen elektronik sigaranın yan etkileri ve geçemediği onay testleri de vardır. Yan etkilerinden bazıları ağız kuruluğu, vücutta kızarıklıklar, yüzde yanma hissi, cildin kuruması, burun kanaması ve gözlerin şişmesi olarak görülmüştür. Yan etkilerin görülme olasılığı her ne kadar düşük olsa da bunlar yaşanmamış vakalar değil.

5. Aslında Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olmuyor!

En iyi elektronik sigara ve hatta en kaliteli elektronik sigara satın almış olsanız bile günlük sigara içme alışkanlığınızı bırakmak için bunlar yeterli çözümler olmayacaktır. Tütün, zararlı madde ve nikotin açısından düşük değerlere sahip olmasına rağmen yapılan araştırmalar, elektronik sigaranın normal sigara içme alışkanlığını bıraktırmada çok da etkili olmadığını ortaya koymuştur. Elektronik sigara zararları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Fakat en iyisi tabi ki hiç bir şekilde sigara kullanmamak. Bunun için size yardımcı olabilecek Sağlıklı Bir Yaşam İçin En İyi 50 İpucuna bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıklı günler. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here