Ana sayfa Alışveriş En Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır? Aceleniz mi Var…

En Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır? Aceleniz mi Var…

336

En Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır? Beklenmedik şekilde acilen dışarı çıkmanız gereken bir durum mu oldu? Geç uyandın, hızlıca hazırlanman mı gerekiyor? Çok önemli bir randevuya geç mi kalıyorsun? Endişelenme, “En hızlı makyaj nasıl yapılır?” sorusunun cevabını sana 10 maddede de veriyoruz.

En Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Saçlar

Aceleniz var, ve saçlarınız berbat durumda.. Ne yapacağım diye uzun bir şekilde düşünmenize gerek yok. İki kelime; kuru şampuan. Bu durumlarda kuru şampuan kullanmak günü kurtaracaktır. Yıkanmamış ve yağlı saçlara uygulayabileceğiniz kuru şampuanı acil durumlarda dışarıda bile uygulayabilirsiniz. Kesinlikle çantanızda bulunması gereken önemli bir parça. Kullanırken asla korkmayın. Çünkü ünlü markaların kuru şampuanları raflardaki yerlerini aldı. Aklınızda saçlarınızın su olmadan nasıl yıkanmış gibi güzel bir görünüme sahip olacağı sorusu varsa cevap kesinlikle kuru şampuan.

Kaşlar

“En hızlı makyaj nasıl yapılır?” makalemizde ele aldığımız 2. konu kaşlar. Kaşlarını önemsemeyen bayan yoktur herhalde. Görünümüyle yüz çehresini ve özellikle de gözleri güzel gösteren kaşları zamanınız yok ise pas geçebilirsiniz. Peki ya bu durumu tolere edecek şey nedir? Gözlerinize hızlı bir şekilde eyeliner ya da kaşlarınız için kaş farı kullanarak maksimum 1-2 dakika içerisinde bu işi halledebilirsiniz.

Dudaklar

Kaliteli bir ruj her zaman ve her yerde saniyeler içerisinde dudaklar için hayat kurtarıcı olabiliyor.  Acele durumlar için veya dışarıdayken hızlıca uygulayabileceğiniz ve her durumda sizi kurtarabilecek bir rujun çantanızda bulunmasında fayda var.

Cilt

Belki de işin en can alıcı noktası cilt.. Kusursuz görünümlü bir cilde sahip olmak her bayanın istediği şeydir herhalde. Yine aceleniz varsa veya hızlı bir şekilde cildinizi istediğiniz pürüzsüzlüğe kavuşturmak istiyorsanız öncelikle kapatıcıyı cildinize tamamen uyguladıktan sonra, yüz kontürüyle gölgelendirme yapıp, highlighter ile elmacık kemiklerizin üstünden şakaklara doğru çekerek daha temiz ve aydınlık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tırnaklar

Tırnaklar, küçük ama her zaman göze çarpan bir detaydır. Bir yerden ayrılırken el sallamanız, saatinize bakarken elinizi kaldırmanız vb. durumlarda tırnaklarınızın güzel görünmesi gerekir. Fakat acil bir durumda manikür için zamanınız yoksa küçük bir törpüleme ve tırnak bakımı seti tırnaklarınızın bu acil durumda kurtarıcısı olacaktır.

Parfüm

Şu ana kadar yazılanları bile yapacak vaktiniz yoksa en azından bir parfüm cazibe yaratabilir. Araştırmalar göre kokuların insanlar üzerindeki etkisi büyük. Hiçbir şey yapamadığınızda moralinizi bozmak yerine aklınıza bunu getirmeniz sizi az da olsa mutlu edecektir. Bu yüzden parfüm alırken tüm bu durumları göz önünde bulundurup eşsiz bir koku seçmeniz sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Ayrıca parfüm şişeniz büyük veya çantanız için uygun değilse aynı kokunun cep parfümlerinden almanızı öneriyoruz.

Giyim

Aceleniz olması durumunda uzun uzadıya düşünmek yerine yeni aldığınız elbiselerden birkaçını seçip çıkmanız en doğru yol olacaktır. Çünkü yeni alınan elbiseler en çok beğendiğiniz şeylerdir. En azından hiçbir şekilde elbise seçmek için karar veremedim diye üzülüp moralinizi bozmamalısınız. Zaten onları beğenerek almışsınızdır, bu sizi bir nebze rahatlatacaktır.

Takılar

Takı kutunuzun içinde bir sürü küpeler, kolyeler, bilekler vb. şeyler olduğunu tahmin edebiliyoruz. Acilen hazırlanıp çıkmanız gereken durumlarda içlerinden hangisini seçeceğinizi karar vermeniz elbette biraz zaman alacaktır. Bunun önüne geçebilmek için iş için ya da dışarıya eğlenmeye çıkarken takmayı sevdiğiniz kolye, küpe vb. takılarınızı önceden çantanıza atıp acil durumlarda her zaman ve her yerde hızlıca takabilirsiniz.

Duruş

Makyajınız, elbiseniz, takılarınız… Her şeyiniz tamtakır olabilir. Fakat duruş çok önemlidir. Dik bir duruş ile daha zayıf ve daha uzun görünebilirsiniz. Böylece kendinden daha emin görüneceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Tutum(Davranış)

“En hızlı makyaj nasıl yapılır?” makalemizin son konusu olarak tutum ve davranıştan bahsedeceğiz. Evden çıkarken kendi kendinize “çok kötü görünüyorum” veya “hiç hazırlanamadım” diyerek söylenmek yerine özgüven sağlayıcı ve olumlu şeyler düşünmek, dışarıdan nasıl göründüğünüzü emin olun çok etkileyecektir. Fakat kötü bir şekilde olumsuz düşünerek bir topluma girdiğinizde fiziksel olarak daha kötü görünürsünüz. Tutumunuz ya da davranışınız kendiniz için yaptığınız her şeyin tamamlayıcısıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here