Ana sayfa En'ler En Popüler Yabancı Dizi Önerileri – Orihoo Editörlerinden Tavsiyeler

En Popüler Yabancı Dizi Önerileri – Orihoo Editörlerinden Tavsiyeler

328
En Popüler Yabancı Dizi Önerileri
En Popüler Yabancı Dizi Önerileri

Yabancı dizi önerileri binlerce insan olduğunu biliyoruz. Bir çok dizi sever, bir yabancı diziyi bitirdiğinde “başka hangi yabancı dizileri izlesem” diye düşünüp duruyor. Birçok arkadaşından dizi önerileri ya da tavsiyeler alıyor fakat dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. Anketlere göre sizin için en iyi yabancı dizi önerileri editörlerimiz tarafından derlenmiş bulunmakta. İşte en popüler yabancı diziler;

En Popüler Yabancı Dizi Önerileri

10. Mad Men

En popüler yabancı dizi önerileri sıralamamızda 10. sırayı Mad Men alıyor. Bu dizi şu ana kadar ismini birçok kez duymuş olabileceğiniz bir Amerikan drama dizisi. 2007 yılından 2015’e kadar popüleritsini korumuş, günümüze kadar bu popülerliği devam ettirmiştir. Mad Men, bir dönem dizisi olmasıyla beraber 1960’lı yılların elit insanlarını izleme fırsatı da sunuyor. Gerçek olayların da yer aldığı dizide kurgudan fazla gerçekçilik ön plana çıkarılmış. Konularından bazıları ise John F. Kennedy suikasti ve Vietnam Savaşı’dır. Ayrıca siyahilerle olan eşitlik sorunlarını da konu alan Mad Men, bu yönüyle de oldukça beğeni topladı. Şu ana kadar birçok ödüle layık görülen dizi Altın Küre ödüllerinden dördünü, Emmy ödüllerinden de beşini elde etmeyi başardı.

9. Archer

En iyi çizgi yabancı dizi önerileri kategorisinde genelde Japon animeleri popüleritesini koruyor. Fakat Archer bu konuda bir istisna. Hayran kitlesini her zaman TV başına toplayabilmiş bir çizgi dizi. Dizinin konusu ise bir Uluslararası Gizli Haberalma Servisi bürosunda çalışan casusun, Sterling Archer maceralarına takılması. Eğer bir anime meraklısıysanız, Archer’ı kesinlikle en iyi yabancı diziler listenize eklemelisiniz.

8. Friends

Friends, 1994 yılından 2004’e kadar sürmüş 10 sezonluk, 100 ülkede yayınlanmış bir komedi dizisidir. Amerika/Manhattan’da yaşayan 6 komşuyu konu edinmiştir. Ayrıca Sitcom alanında başyapıt sayılabilecek bir dizidir. Türkiye’de de 2 sezon “Sıkı Dostlar” adıyla yayınlanmıştır. Friends, dünyada izlenme oranı olarak yabacı diziler arasında ilk 5 dizi arasında yer alıyor. Ayrıca dizinin final bölümü 51,1 milyon izleyiciyle büyük bir başarıya ulaşmıştır. Bu başarı ardından bir ödüle de layık görülen Friends dizisinin hala ciddi derecede bir hayran kitlesi bulunuyor.

7. Vikings

Günümüzde en çok beğenilen dizilerden birisi olan Vikings, Ragnar Lodbrok’ un hayatını ve hikayelerini konu alan efsanevi yabacı diziler arasındadır. Ragnar Lodbrok önderliğindeki Viking ordusunun farklı yerlere yönelmesiyle, sürekli bir baskın ve yağma ile devam eden hikayesini TV başındaki herkes merakla izliyor ve bir daha ki bölümü iple çekiyor. Başarılı bir dizi olarak Vikings’i en iyi yabancı diziler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

6. Sherlock

Bu dizinin hikayesini okuyanlar az çok tahmin edebilir. Sherlock, oldukça sürükleyici bir dizi olmakla beraber çok kısa bir süre içinde yoğun bir izleyici kitlesine de sahip oldu. Londra’da çekilen dizinin konusu, cinayetleri araştıran polis teşkilatında bulunan Sherlock ve ev arkadaşı Doktor Watson’ın beraber çözdüğü cinayet olaylarını anlatıyor. 90 dakikalık bölümlerden oluşan Sherlock dizisi, her sezonunda ayrı bir ilgiyle karşılanıp, herkesi TV başına kilitlemeyi başarabiliyor.

5. Friday Night Lights

Friday Night Lights, 2006’dan 2011 senesine kadar 5 sezonda 76 bölümüyle hayranlarının evlerine konuk olmuştur. Ayrıca 2004 yılında da sinema alanına da uyarlanmıştır. Dillon Lisesi Futbol Takımı, Dillon Panthers oyuncuları ve bulundukları kasaba halkıyla olan hayatlarını anlatan dizide, kasaba halkının takımı sürekli iyi yerlerde görmek istemesi, desteklemesi ve gurur kaynağı olarak görmeleriyle kasaba ve takımın hikayelerini anlatıyor.

4. Louie

Müthiş bir kara mizah harmanı olan Louie dizisi, Louis C.K.’nın yazıp yönettiği, hatta baş rolde oynadığı bir dizidir. Yapılan anketlerin çoğunda gelmiş geçmiş en iyi komedi dizilerinden biri olduğunu da bilmenizi isteriz. Louie’yi diğer dizilerden ayıran birkaç özellik var fakat bunu izlerken görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

3. The Walking Dead

Belki de gelmiş geçmiş en iyi dizi önerileri arasında olan The Walking Dead, dünyada yaşanan bir salgın sonrasında insanların zombiye dönüşmesini konu alıyor. Bu virüsün kan yoluyla bulaşması ve zombiye dönüşen insanların insan etiyle beslenmesinden dolayı hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini anlatıyor. Baş rolünü Andrew Lincoln’ ün üstlendiği dizide, Rick Grimes olarak bir polis memurunu canlandırıyor. Hayatta kalma hikayesi ve sürükleyici olaylarıyla The Walking Dead kesinlikle en popüler yabancı diziler arasında listenizde ilk 3’te yer almalı.

2. Freaks and Geeks

Freaks and Geeks dizisi için ilginç olan şudur ki bu dizi sadece 1 sezon ve 18 bölüm sürmüştür. Fakat ön yargıyla yaklaşmamanız konusunda uyarıda bulunalım. Çünkü dizinin büyük  bir hayran kitlesi bulunuyor. 12. bölümüne kadar düşük reytinglerden dolayı kanalın diziyi iptal etmesiyle beraber kalan 6 bölümünü yayınladıktan sonra, 18. bölüm özellikle çok beğeniliyor ve bu kadar kısa süren bir dizinin kısa zamanda bu kadar büyük bir hayran kitlesine sahip olması oldukça ilgi çekici bir durum haline geliyor. Dizinin konusu, Lindsay Weir ve küçük kardeşi Sam Weir’in aile ve lise hayatını anlatıyor. Lindsay’ in hayat tecrübeleri ve yeni şeyler keşfetmeye çalışması, onu bulunduğu gruptan ayırır ve Freak (Kaçık) grubuyla tanışmasına neden olur. Freak grubu sürekli haylazlıklar peşinde koşan bir grup, zamanla Lindsay’ i de değiştirmeye başlamıştır ve olaylar bu şekilde devam etmektedir. Kısa deyip geçmemeniz gereken bir dizi olduğuna inanıyor, en iyi yabancı diziler listenize eklemenizi öneriyoruz.

1. Breaking Bad

İsmini %99 ihtimalle duymuş olacağınızı tahmin ettiğimiz bir dizi. Çoğu kaynaklarda gelmiş geçmiş “En İyi Dizi” olarak nitelendirilen Breaking Bad tam anlamıyla efsane bir dizi. Kimya öğretmeni Walter White’ ın geçim sıkıntıları ve hastalığı dolayısıyla para kazanmak için eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine giriyor. Müthiş bir para kazanan ikili, olaydan olaya bulaşarak bu sektörde adeta krallık kuruyor. Dizinin bu şekilde sürükleyici bir şekilde devam etmesi, izleyenleri ekran başına kilitlemeyi fazlasıyla başarmıştır. Bunlara ek olarak, Vince Gilligan gibi başarılı bir tasarımcının da dizinin bu başarısına katkısı yadsınamaz.

          Orihoo.com editörleri olarak en iyi yabancı diziler arasında seçimimizi Breaking Bad olarak belirledik. Yüzlerce dizi arasından özenle seçtiğimiz yabancı dizi önerileri en iyi 10 yabancı dizi listenize eklenmeyi hak ediyor. Keyifle izlemeniz dileğiyle.. 🙂


Kaynaklar

101 Best Written TV Series

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here