Ana sayfa Alışveriş Güneş Gözlüğü Modelleri 2017 ve Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Güneş Gözlüğü Modelleri 2017 ve Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

1207
Güneş gözlüğü modelleri 2017
Güneş gözlüğü modelleri 2017

Güneş Gözlüğü Modelleri 2017 ve Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi her zaman zor bir konu olmuştur. Ama bu yazımın sizlere yardımcı olacağına eminim. Malum yaz geliyor ve güneş gözlüğü için de pek zaman yok. Her sezon kullanabildiğimiz, hatta kadınların artık aksesuar olarak kullandığı güneş gözlüğü modelleri ve gözlük çerçeveleri seçimine hazır olun. Gözlük modelleri trendlerinde neler var neler yok, hangi markalar revaçta ve yüz tipimize göre hangi gözlükleri seçmeliyim diyorsanız hadi okumaya devam 🙂

Güneş Gözlüğü Modelleri 2017 Ve Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı

Yeni trendlerde; renkli camlı pilot gözlükleri (özellikle sarı ve pembe), kedi gözü modelleri, kesik camlı modeller, altıgen şekilli küçük gözlükler, geçen sene trend olan yuvarlak büyük gözlükler de yine trend olmaya devam ediyor. İddia severim diyorsanız aynalı gözlükler de moda elbette. 🙂 Bu sene hiç görmediğimiz kadar çok sarı renk göreceğiz. Gardıroplarımız, aksesuarlarımız bu sene bol bol renklenecek. Dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri ise gözlük rengi! Çok dikkat edilmeyen bir konu, fakat gözlüğünüz, ten ve saç tonunuzla bir bütünlük oluşturmalıdır. Çok beyaz tenliyseniz siyah gözlüklerden kaçınmalısınız. Size çok sert bir duruş katacaktır ve sizden önce herkes gözlüğü görecektir. Bunun yerine daha kahve veya toprak tonları tercih edilmeli. Koyu ten tonuna sahipseniz teninizle aynı renk veya teninizden daha açık renkte güneş gözlüğü modellerinden uzak durmalısınız. Aksi takdirde gözlükleriniz yüzünüzde bağıracak ve size yakışmayacaktır.

Göz sağlığı açısından her zaman UV korumalı camlar kullanmanız çok çok önemli. Fakat başka bir konu da var ki ‘yüz tipine göre gözlük seçimi’ belki de hepsinden çok çok daha önemli. Öncelikle hangi yüz tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekli. Yardımcı olması açısından sizlerle yüz tipi şekillerini aşağıda paylaşıyorum.

Buradaki püf nokta yüz şeklinizin tam tersi modelde bir gözlük seçmeniz.. Yani kare yüz şekline sahipseniz daha oval yuvarlak modeller tercih etmeli, yuvarlak yüz şekline sahipseniz de daha köşeli ve daha keskin modeller tercih etmelisiniz. Uzun bir yüze sahipseniz ifadenizi yukarı taşıyacak biraz daha kalkık modeller tercih edebilirsiniz.

İşte yüz şeklinize göre güneş gözlüğü modelleri 2017;

Kare Yüz Tipi

Oval, yuvarlak, pilot ve kedi gözü modelleri kullanabilirsiniz. Dikdörtgen ve kare modellerden uzak durmalısınız. Benim önerim ise, Miu Miu’nun kedi gözü modelli gözlükleri. Hem stil sahibi hem de trendleri takip ettiğinizi bu gözlükler ile kanıtlayabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Tipi

Kare, kedi gözü, dikdörtgen, köşeli modeller çok yakışacaktır. Yuvarlak ve minik gözlüklerden uzak durulmalı, biraz daha büyük modeller tercih edilmeli. Benim bu yüz tipine en çok yakıştırdığım ve yüzün zayıf gözükmesini sağlayan model ise Ray Ban Wayfarer. Klasik bir model olduğundan asla modası geçmeyecek ve senelerce kullanabileceksiniz.

Üçgen Yüz Tipi

Kare, yuvarlak, oval modeller çok hoş duracaktır. Az köşeli modeller tercih edilmeli. Pilot modellerden uzak durulmalı. Biraz daha sivri hatları olmayan modeller tercih edilmemeli derken tabii ki ilk aklıma gelen yine Miu Miu’nun yuvarlak ikonik gözlükleri. Kesinlikle desenli olanlarını tercih ederseniz, yüzünüze bir hareket katıp aynı zamanda teniniz ve saçınızla daha da çok bütünleşecektir.

Oval Yüz Tipi

Bu yüz şekline genelde her model yakışır.. Bu yüz tipine sahip olanlar çok şanslı, yalnız dikkat edilmesi gereken 2 konu var;

  1. Oval yüz tipine oval gözlüktakmaktan kaçınılmalı.
  1. Elmacık kemikleri çok çıkık olanlar daha az köşeli modeller, elmacık kemikleri az çıkık olan yüz tipleri ise köşeli modelleri tercih edebilir.

Bütün trend gözlükleri kullanabilecek bu yüz tipine önerim ise elbette bu sezonun trendi Gucci sarı pilot gözlükler olacaktır.

Kalp Yüz Tipi

Kare, kedi gözü veya dikdörtgen modeller tercih edebilirsiniz. Pilot modellerden uzak durmalısınız. Bu yüz tipine sahip olanlara önerim de kesinlikle Dolce Gabbana olacaktır. Hem kedi gözü gibi hem de klasik bir modele sahip bu gözlükler ve özellikle desenli olanlar sarışınlara çok yakışacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here