Ana sayfa İpek Eraslan Günlük Kombinler İle Nasıl Şık Olunur?

Günlük Kombinler İle Nasıl Şık Olunur?

614
Günlük Kombinler
Günlük Kombinler

‘Günlük kombinler ile nasıl şık olunur?’ sorusunu bu makalemde sizler için yanıtlıyorum.

Her kadının sorunudur ‘bugün ne giyeceğim’ derdi. Artık bunu sorun etmemelisiniz. Çünkü kıyafetleri farklı farklı kullanıp aynı şeyi giyseniz bile yeni bir kombin yaratmak mümkün. Aynı zamanda aksesuarlar ve dikkat çekici parçalar kullanarak stilinize stil katabilirsiniz. Önemli olan şu ki, girdiğiniz ilk ortamda sizi yansıtan kombininiz sayesinde ilk defa görüştüğünüz kişilerin yaşantınız hakkında doğru tespit yapmasını sağlamak. Yani kendiniz hakkınızda tüyoları giydikleriniz ile verebilirsiniz. Bu mesaj işiniz, sosyal hayatınız ve hatta kişliğiniz hakkında olabilir. Bunu yapmak inanın çok kolay. O zaman bunu nasıl yapabilirsiniz örnekler verelim. 🙂

Günlük Kombinler İle Nasıl Şık Olunur?


Yaratıcı Ol!

Mesela bir beyaz gömlek giydiğinizde bu parçayı jean pantolonlarınız veya eteklerinizle kombinlemek yerine basic bir elbisenin üzerine giyip belinden düğüm yapabilir, hatta elbiselerinizin içine bile giyebilirsiniz. Gömleğiniz oversize ise içine crop bir bluz giyip, altına bir şortla da kombinleyebilirsiniz. Yani biraz yaratıcılık katarak çok farklı kombinler yapabilirsiniz. Çevrenizdekiler aynı gömlek olduğunu fark etmeyecekler bile…

Aksesuar Kullan!

Peki ya günlük kombinler nasıl şıklaştırılabilir? Bunun bir çok yolu var. Şık ve parlak botlar bu sezonun trendleri arasında… Rugan bir bot ile günlük kombininizi daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Belki ilgi çekici bir çanta ile de gayet şık olabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise aksesuarlar… Fötr bir şapka, bolca zincir takılar, halka küpeler, şık kemerler ve kocaman gözlükler kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Günlük kombinler konusunda önerilerim ise, basic siyah veya beyaz bir t-shirt, yüksek belli bir jean pantolon ve deri bir ceket belki çok klasik bir kombin olabilir. Fakat eğer ki iyi taşırsanız herkesin gözleri sizin üstünüzde olabilir.

Daha Fazla Parça Giy!

Uzun ve dikkat çekici parçalar günlük kombininizi bir üst seviyeye taşıyabilir. Mesela uzun bir asker yeşili gömlek veya bir trençkot yardımıyla stilinize stil katabilirsiniz. Her zaman 2 parçadan daha fazla şey giyerek ve kendinizden bir şeyler katarak stilinizi karşınızdakine sunmak fazlasıyla mümkün.

Şal&Fular Kullan!

Bir şal sıkıcı bir günlük kombini çok da şık hale getirebilir. Küçük bir eşarbı boynunuza, bileğinize ve hatta çantanıza bağlayarak kombininize hareket katmanız oldukça kolaylaşacaktır. Büyük şalları da farklı şekillerde boynunuza bağlarak kombininizi ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda omuzlarınızdan bıraktığınız şalı belinizden kemerleyerek sıra dışı, fakat şık bir kombin hazırlayabilirsiniz.

Dış Giyim ile Şıklık Sağla!

Aynı zamanda günlük kombininizi blazer bir ceket veya bir kimono ile çok daha farklı uyarlayıp stil sahibi görünebilirsiniz. Şık görünmeniz gereken bir durumda basic kombininizin üzerine blazer ceket giyerek çok iyi bir look hazırlayabilirsiniz. Klasik görünmek istemediğinizde bir jean ve basic bir üst üzerine blazer giyerek eklektik bir stil oluşturmak mümkün.

Bunlar sadece bir kısmı yaratıcılığınız sayesinde daha bir çok şey katarak stilinizi arttırmak mümkün.


‘Nasıl Cool Olunur’ başlıklı makaleme de göz atmayı unutmayın! 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here