Ana sayfa Hobiler Hobi Çeşitleri – Kolay ve Ucuz Yapılabilecek Aktiviteler

Hobi Çeşitleri – Kolay ve Ucuz Yapılabilecek Aktiviteler

718
Hobi çeşitleri
Hobi çeşitleri

Hepimiz stres atmak için bir şeyler yapma ihtiyacı hissederiz. Çağımızda bir çok hastalığa sebebiyet veren o kadar çok stres yaşıyoruz ki boş veremiyoruz. Hobi çeşitleri ve aktivitelere göz atıp kendinize bunlardan birini seçmeniz bu durumu hafifletecektir. 🙂 Ayrıca Sahip Olunması Gereken 50 Popüler Hobiye de bir göz atmanızı öneriyoruz.  İşte sizlere hobi çeşitleri ve kolayca yapılabilecek aktiviteler.

Hobi Çeşitleri – Kolay ve Ucuz Yapılabilecek 10 Aktivite

1.Yemek Yapmak

Eğer mutfağa henüz yemek için değil de yapmak için girmediyseniz bu hobi tam size göre. Mutfakta kendi tariflerinizi oluşturup dilediğiniz gibi yeni lezzetler keşfedebilirsiniz.

2.Müzik Eşliğinde Yürüyüş Yapmak

Kulağınızda en sevdiğiniz müzikler, üzerinizde rahat kıyafetler ve toz pembe hayaller… Hele bu yürüyüşü bir de doğada yapabilirseniz değmeyin keyfinize. Doğa ve müziğin uyumu… Ucuz yapılabilecek aktiviteler listemiz olsa idi bunu bir numara yapardık.

3. Film-Dizi Arşivlemek

Macera, polisiye, korku, aşk, aksiyon gibi onlarca kategoriden size en yakın gelenleri seçip bunları arşivlemek tam size göre olabilir! Patlamış mısırlar hazırsa ışıklar kapansın…

4. Puzzle Yapmak

100, 500, 1000, hatta 10000 parça ve birbirinden eğlenceli puzzle’dan çok uygun fiyatlara dilediğinizi seçip parçaları birleştirmeye başlayabilirsiniz. Dikkat edin bağımlısı olabilirsiniz..!

5. Görüntülü Günlük Tutmak

Günlük tutmak kulağa sıkıcı gelse de işin içine videoya almak girince iş değişir. Bunun için profesyonel bir kameraya bile ihtiyacınız yok. Elinizdeki telefonun kayıt tuşuna basıp, o gün neler yaşadığını, hissettiğini anlatmanız yeterli. Eğer bunu alışkanlık haline getirebilirseniz yılların sizin üzerinde ki değişimine şahit olursunuz. Yıllar sonra bu kayıtları izlemek size duygusal anlar yaşatabilir.

6. Uzayı Gözlemlemek

Bunun için astronot olmana gerek yok. Çok uygun fiyatlara piyasada bulabileceğin bir teleskopla yıldızlara çıkabilirsin. Belli mi olur belki bir UFO bile görebilirsiniz 🙂

7. Seyahat Etmek

Seyahat etmek için deyince aklınıza hemen yurt dışı mı geliyor? Gelmesin. Çok uygun fiyatlara Türkiye de onlarca yeri gezip görebilirsiniz. Seyahate bulunduğunuz şehirde daha önce gitmediğiniz bir yere giderek başlayabilirsiniz.

8. Fotoğraf Çekmek

Bir fotoğraf karesi ile o anı ölümsüzleştirip geleceğe bir imza da sen atabilirsiniz. Dilediğin her şeyi çekip ufkunu genişletebilir, bir çok yarışmaya katılıp kendinizi gösterme fırsatı bile yakalayabilirsiniz.

9. Bisiklet Sürmek

Bisiklet! Benzinsiz, üstelik çok uygun fiyata bir çok yerden temin edebilirsiniz. Pedala bastıkça gider, dilediğin yerde durur ve anın tadını çıkarabilirsiniz. Şehrinizde bulunan bisiklet kulüplerine katılıp arkadaşlarınızla beraber yeni maceralara pedallayabilirsiniz.

10. Balık Tutmak

Yağda mı? Mangalda mı? Hele bir de balığı kendin tutmuşsan onun tadını hiç bir yerde bulamazsınız. Oltanın başında sessizlikle baş başa beklemek, suya bakıp hayallere dalmak…Çok uygun fiyatlara olta takımı ve tırıvırı olta alıp bu deneyimin tadına bakabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here