Ana sayfa Alışveriş iPhone 7 İçin 10 İpucu

iPhone 7 İçin 10 İpucu

394
Iphone 7
Iphone 7

Iphone 7 bütün şaşaasıyla bizleri selamlıyor. Peki kullanım kolaylığı sağlayacak bazı ipuçlarını bilmek istemez misiz?

Sizlere iPhone 7 İpuçları Sunuyoruz;

1. Yeni Ana Ekran Düğmesini Hissedemiyor musunuz?

Eğer titreşim seviyesinden memnun değilseniz çözümü çok uzaklarda aramanıza gerek yok. Bunun için Ayarlar -> Genel -> Ana Ekran Düğmesi yolunu izleyin. Burada tıklama hissini değiştirmeniz için üç seçenek bulunmaktadır. Sizin için en iyi olanı seçin.

2. Kilit Ekranda ki Kamera Kısa Yolu

Diğer iPhone cihazlarında kamerayı daha hızlı açabilmek için kilit ekranında küçük kamera simgesi var ama iOS 10’da bu simge yok. Panik yapmanıza gerek yok. Kamerayı anında açmak için kilit ekranındayken ekranı sağa sola kaydırın. İşte bu kadar.

3. Cihazı Nasıl Yeniden Başlatırız

Telefonunuzun sağ tarafında bulunan güç tuşuna ve sol tarafında ki ses kısma tuşuna aynı anda basmanız gerekiyor. Telefonunuz yeniden başlayana ve Apple logosunu görene kadar tuşlara basmaya devam edin.

4. Aynı Anda Müzik Dinlerken Telefonu Şarj Etmek

Lightning bağlantısına kulaklığınızı taktınız ve pil göstergesi %1 gösteriyor. Ne tepki verirsiniz? Eğer Bluetooth kulaklık sizin için bir seçenek değilse o zaman başka bir adaptör için para harcamanız muhtemel. Ancak bu ürün Apple Türkiye mağazasında bulunmuyor. Ürünü internette arayıp bulmak isterseniz “ Lightning Audio + Charge Rockstar” adıyla araştırabilirsiniz.

5. El Feneri Yoğunluğu ve Sayaç

Denetim Merkezi’ni açın, el fenerine uzun basın ve el feneri parlaklık yoğunluğu ayarını istediğiniz gibi değiştirin. Aynı şekilde sayaç simgesine uzun basarak önceden belirlenmiş zamanı seçerek başlatabilirsiniz.

6. Touch ID İle Kilit Açma İşlemini Daha da Hızlandırın

Bildiğiniz gibi Touch ID, Apple’ın kullanmış olduğu parmak izi sensörün adıdır. Bu özellik telefonunuzu açarken iki farklı şekilde kullanılabilir. Biraz daha açıklayacak olursak, ya tam basarsınız ya da hafif. Bunun iPhone 6S cihazında da seçenek olarak sunulduğunu belirtelim. Ancak varsayılan ayarı değiştirmek isteyebilirsiniz.

AyarlarGenel > Erişilebilirlik -> Ana Ekran Düğmesi yolunu izleyin ve “Parmağı Koyarak Aç” seçeneğini etkinleştirin. Etkinleştirdiğiniz de, kilit ekranınız aktif iken telefonunuzu açmak için Ana Ekran düğmesine basmadan, sadece parmağınızı Touch ID üzerinde tutarak telefonunuzun kilidini açabilirsiniz. Seçeneği devre dışı bıraktığınızda ise Ana Ekran düğmesine basmanız gerekmektedir.

7. Dokunuşları Etkinleştirin veya Devre Dışı Bırakın

iPhone 7’ de neredeyse her şey size hafif bir vızıltı veya titreşim ile merhaba diyor. Denetim Merkezini veya Bildirimler sayfasını sıklıkla kullanıyorsanız, bu hissi biliyorsunuzdur. Bunlar sisteminizin yapmak istediğiniz işlemleri algıladığını bilmenizi sağlayan dokunuşlar veya dokunuş geri bildirimlerdir. Eğer bunları beğenmezseniz: Ayarlar -> Ses ve Dokunuş yolunu izleyerek Sistem Dokunuşları ayarını devre dışı bırakabilirsiniz.

8) Yatma Zamanı, Araç Takımları,  ve Daha Fazlası

Iphone 7 menüsünden Ayarlar -> Ekran ve Parlaklık yolunu izleyin ve uyandırmak için Kaldır ayarını etkinleştirin. Elbette tercihinize göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. İyi geceler…

9) Kamera Lensini Kilitleyin

Çift kamera gerektirdiğinden bu özellikten sadece iPhone 7 Plus sahipleri faydalanabilmekte. Ayarlar -> Fotoğraflar ve Kamera -> Video Kaydı yolunu izleyin ve Kamera Lensini Kilitle seçeneğini etkinleştirin. Böylece iki lens arasında geçiş yapabilecek ve ayrıca geçiş yaparken titreşimi de önleyecektir.

10) Müzik Uygulamasında Şarkı Sözlerini Görüntüleyin

Müzik uygulamasında bir şarkı oynatılırken tam şarkıyı getirmek için aşağıdaki Şimdi Çalınıyor bölümüne, sonrasında diğer menüyü getirmek için sağ alt köşedeki üç sıralı noktaya dokunun. Açılan menüden Şarkı Sözleri seçeneğini bulun. Böylece dinlediğiniz şarkıyla uyuşan şarkı sözüne ulaşabilirsiniz. Ancak sizde ki bütün şarkılarla Apple Müzik üzerinde bulunan şarkıların tamamı sizinkiyle uyuşmayabilir. Apple şarkının sözlerini eklemediyse, şarkı sözleri seçeneği menünüzde olmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here