Ana sayfa Hobiler Kamp Yaparken Can Sıkıcı 15 Durum

Kamp Yaparken Can Sıkıcı 15 Durum

371
Kamp yaparken Can Sıkıcı Durumlar
Kamp yaparken Can Sıkıcı Durumlar

Kamp yaparken başınıza bir çok şey gelebilir. Ancak bunların farklında olmak ve önlem almak kamp yaparken konforunuz iyi olması açısından çok önemlidir.

1. Yedek Kıyafet, Çamaşır vs. Evde Unutmak

Kampa çıkacağımız mevsime göre yedek kıyafet, çamaşır almak gözden kaçırılmaması gereken bir durum aksi takdirde sadece üzerimizdekiler ile tüm aktiviteyi geçirmek zorunda kalabiliriz.

2. Suyun Olmadık Bir Yerde Bitmesi

Böyle bir durumla karşılaşmamak için yanınıza fazladan su alın. Gerekirse çantanızın dışına bir yerlere sıkıştırın. Bir komando sözü der ki,  “Eşekler gibi taşır, aslanlar gibi yaşarım.”

3. Ayakların Su Toplaması

Eğer ayaklarınız hassas ve uzun soluklu bir kampa çıkacaksanız yanınıza mutlaka ayak bakım kremi alın. Gece yatarken ayaklarınıza sürer üzerine çorap giyip yatarsınız. Sabah yola devam…

4. Erzağın Bitmesi

Doğada kalacağınız gün ile yanınıza alacağınız erzak miktarı doğru orantılı olmalı. Ayrıca neyi ne zaman yiyeceğinizi de planlamalısınız. Kafanıza göre her acıktığınızda bir şeyler yemek erzağın erken bitmesine neden olur. Dengeli beslenin ki orada kurbağa, yılan, böcek yemek zorunda kalmayasınız…

5. Çadırın Delinmesi

Çadırınızı kurarken, toplarken veya yerini değiştirirken dış naylon kısmına kesici veya delici herhangi bir şeyle zarar vermenizdir. Yanınızda koli bandı gibi yapıştırıcınız varsa  idareten o bölgeyi yapıştırabilirsiniz. Durmak yok, yola devam…

6. Pollerin Kırılması

Yedek polleriniz varsa kırılan ile değiştirip doğanın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. Eğer yoksa çadırınız doğanın orta yerinde gece kondu gibi şekilsiz gözükebilir. Sahne arkasında bekleyen süper kahraman gibidir yedek poller.

7. Vahşi Hayvan Dışkısıyla Karşılaşmak

Olay yerinde size adrenalinin alâsını yaşatacak durumdur. Aklınızda deli sorular oluşmaya başlarken gözlerinizde bir yandan etrafa korku dolu bakışlar atmaya başlar. Kamp hayatına hoş geldiniz…Böyle bir durumda soğukkanlılığınızı korumanız ve panik yapmadan emin adımlarla ilerlemeniz gerekiyor.

8. Kaybolmak

Telefonunuzun şarjı bitmiş olabilir, internet ve şebeke düzgün çekmiyor olabilir. Bunu göze almak zorundasınız ve her ihtimale karşı o bölgenin bir haritasını tedarik etmek faydanıza olacaktır.

9. Şarj, Batarya, Pil Gibi Güç Kaynaklarının Bitmesi

İletişim çağındayız. Telefonlarımız, bilgisayarlarımız artık yeni organlarımız desek yanlış olmaz sanırsam. Ama doğanın kuralları başkadır. Doğa da harika fotoğraflar ve videolar çekmekten telefonumuzun veya fotoğraf makinalarımızın şarjı çok çabuk bitebilir. Yanımıza alacağımız en az 7500mah powerbank işimizi bir nebze kolaylaştırır.

10. Gece Ormandan Gelen Garip Sesler

Tam uykuya dalacaksınız ve dışarıdan garip sesler mi duyuyorsunuz? Bu gibi durumda asla panik yapıp korkunuzu beslemeyin. Sakin olun ve sesin neye benzediğini anlamaya çalışın. Güvenliğiniz açısından yanınızda sağlam bir kasatura bıçak, torpil ve biber gazı bulundurabilirsiniz. Ayrıca yiyeceklerinizi asla çadıra almayın. Çadır kurduğunuz alanın en az 10 metre ötesine, poşetlediğiniz yiyeceklerinizi bir ağaç dalına astığınızdan emin olun.

11. Ansızın Havanın Bozması

Kampa çıkmadan önceden mutlaka hava durumuna bir göz atın ve atacağınız adımları ona göre planlayın. Gün icerisinde hava bir anda bozarsa bu sizin canınızı sıkmaya yeterde artar bile. Ayrıca yanınızda mutlaka bir yağmurluk bulundurun.

12. Ekip Arkadaşı Tarafından Yarı Yolda Bırakılmak

Yola çıkacağımız arkadaşımızı çok iyi seçmeliyiz. Yarı yolda bırakılmayı kimse istemez. Anca beraber kanca beraber…

13. Kamp Ateşi Yakamamak

Ateş sayesinde hem yemek pişirebiliriz hem ıslak giysilerimizi kuruturuz hem de bize güven duygusu verir. Kamp yaparken gecelerin olmazsa olmazıdır kamp ateşi. Ama önemli olan o ateşi uygun ve dengeli bir şekilde yakmaktır. Ayrıca, her ihtimale karşı yanınızda mutlaka bir adet magnezyum çubuğu da bulunsun.

14. Çantanın Dikişlerinin Patlaması

Çantaya dengesiz yerleştirilen ekipman bir süre sonra hem size rahatsızlık vermeye başlar hem de çantanın şeklini olumsuz yönde etkiler. Ayrıca ucuz bir çantayla çok büyük işler görmeye kalkmak da bizi yarı yolda bırakabilir. Bunun içinde her ihtimale karşı yanınızda sağlam bir ip ve iğne bulundurun, sizi bir süre idare edecektir.

15. Cildimizin Tahriş Olması

Uzun süreli yürüyüşlerde ve özellikle de sıcak havalarda başımıza gelebilecek bir problemdir. Yanımızda cildimize uygun bir güneş kremi ve ekstradan bir pişik kremi bulundurmak faydamıza olacaktır. Ayrıca sıcak havalarda ve uzun süren aktivitelerde asla kısa kollu giymemeliyiz aksi takdirde bu durum bize yanık ve kızarıklıklar olarak geri dönüp kampımızı kötü etkileyebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here