Ana sayfa En'ler Dünya’nın En Güzel 10 Kamp Yeri

Dünya’nın En Güzel 10 Kamp Yeri

653
Kamp Yerleri
Kamp Yerleri

Kamp yerleri konusunda birçok kararsızlık yaşamışsınızdır. Bugün sizleri en iyi kamp yerleri ve dünya sıralamasına girmiş kamp alanlarına götüreceğiz.

Eğer şu an bu yazıyı okuyorsanız şehir hayatından, gürültüden ve kargaşadan bıkmışsınız demektir. Engin mavilikteki göller, devasa buzullar, keşfedilmemiş ormanlar ve elbette kuzey ışıkları! Sırt çantanızla gezebileceğiniz harika yerleri keşfetme zamanı sizce de gelmedi mi? O halde sıkı tutunun! Sizleri harika Kamp Yerleri nereler ise oraya götüreceğiz! 🙂

Kamp Yerleri – Dünya’nın En Güzel 10 Kamp Yeri


1. Sahale Glacier Camp, Montana – ABD

Aklınıza gelebilecek her türlü doğa aktivitesini yapabileceğiniz oksijen deposu bir yer hayal edin! İşte o yer burası! İçinde yüzlerce gölet ve göz alıcı zenginlikte bitki örtüsünü içinde barındıran bu milli parktan çıkmak istemeyeceksiniz! Haydi! Ne bekliyorsunuz?

2. Cordillera Huayhuash, Peru

Dünya’nın en güzel sıradağ manzaraları, birbirinden şirin köyler ve hipnoz edici berrak mı berrak göletler! Yürüyüş yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız burası tam size göre!

3. Myvatn Gölü, İzlanda

Şeklini 2300 sene önce meydana gelen büyük volkanik patlamadan alan Myvatn Gölü Kuzey İzlanda’da bulunuyor. Yer altından gökyüzüne fışkıran termal sular, rengarenk kuş sürüleri, sıra dışı doğasıyla bu yer sizi en güzel hayallerinize kavuşturacak.

4. Fjords, Norveç

Kartpostallarda ki gibi bir yaşama ne dersiniz? Gündüz dağların arasında kano ile bir tur, gece kuzey ışıklarıyla süslenmiş bir gökyüzü, daha ne olsun! En iyi 10 kamp yeri arasına girmeye hak kazanmış Norveç’e hoş geldiniz.

5. Pumalin Tabiat Parkı – Patagonya

3,250 km’lik yüz ölçümüyle küçük bir ülke olan Patagonya, böylesi harika bir tabiat parkına ev sahipliği yaptığı için çok şanslı olmalı. Bir çok yürüyüş parkuru, ziyaretçi merkezi ve kamp alanı barındıran bu parkta ayrıca ülkenin en büyük su kaynağı rezervi bulunmakta.

6. Jasper Tabiat Parkı, Alberta – Kanada

Şelaleler, sıcak su kaynakları, hayatınızda görebileceğiniz en sıra dışı buz mağaraları, vadiler ve dudak uçuklatıcı dağ manzaraları! Mutluluğun formülü burada saklı olmalı…

7. Pictured Rocks Gölü, Munising – ABD

Üzerinden şelalelerin aktığı mağaralarda yüzün. Gece olunca kuzey ışıklarını izleyin. Kış aylarında buz tırmanışı yapın, yaz aylarında kumdan kale yapın. İster gölde yüzün ister bir kaç km uzaklıkta ki denizde. Dileyin buradan ne dilerseniz…

8. Arches Tabiat Parkı, Utah – ABD

2000 den fazla kum kayalarından oluşan kemerleri ile Dünya’nın yegane manzaralarından birine burada şahitlik yapabilirsiniz. Zengin yaban çeşitliliğine ve eşsiz kamp yerlerine sahip bu yerden ayrılmak istemeyeceksiniz.

9. Yellowstone Ulusal Parkı, ABD

Eğer yürüyüş, dağ bisikleti ve kaya tırmanışından hoşlanıyorsanız bu yer sizin için doğru adres olacaktır. Keşfedilmek için bekleyen kilometrelerce alana sahip bu topraklarda kamp yapmak size büyük keyif verecektir.

10. Masai Mara Ulusal Parkı, Kenya

Burada kamp yapmak demek tam anlamıyla vahşi hayvanlarla yaşamak anlamına geliyor. Burada ister düşük ister yüksek bütçeli kamp yerleri bulmak mümkün. Vahşi yaşama hoş geldiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here