Ana sayfa İpek Eraslan Kırmızı Halı Şıklık Yarışı – 2017 Oscar Ödül Töreni

Kırmızı Halı Şıklık Yarışı – 2017 Oscar Ödül Töreni

394
Kırmızı halı şıklık yarışı
Kırmızı halı şıklık yarışı

2017 Oscar Ödül Töreni’nde kırmızı halı sönük kaldı.. Adeta olaya dönüşen gecede kırmızı halı şıklık yarışı değerlendirmelerim şu şekilde;

2017 Oscar Ödül Töreni Olayı

Her sene iple çektiğimiz, en çok izlenen ödül töreni, bu sene geceye damga vurdu. Yanlış verilen ödül ile olay yaratan gecede kırmızı halıdaki kıyafetler ise sönük kaldı.

89.Oscar töreni  27 Şubat gecesi ödüller sahiplerini buldu. Fakat gecenin olayı, en iyi film dalında ödül verilirken yaşandı. En iyi film ödülü La la land olarak duyuruldu. Fakat yanlış anons düzeltilerek ödül gerçek sahibi olan Moonlight filmine verildi. Bu olay gecenin kırmızı halı da dahil olmak üzere bütün ilgi odağını başka yöne çekti.

Kırmızı Halı Şıklık Yarışı 2017

Emma Stone, La La Land ile  en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Klasik su dalgası ve kızıl saçları ile her zamanki duruşunu bozmadı fakat Givenchy marka elbisesiyle rüküşlüğü çok dikkat çekti. Altın rengi ve işlemeli elbise bel kısmına oturmadığından vücudunu çok formsuz gösterirken, kötü göğüs kubu ve hiç bir kıvrım olmadan kalçadan başlayan püskülleri ile Emma Stone kendini olduğundan bir beden geniş göstermeyi başarmıştı. Oscar’dan sonra salsa gecesine katılabilir gibi duruyor 🙂

En iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ını alan Viola Davis, Giorgio Armani Prive elbisesiyle geceye zarafetiyle damga vurdu. Bu senenin trendi narçiçeği rengi hafif balık formlu elbisesiyle kaslı kollarını en güzel kamufle yöntemini bulmuştu ve göğüslerini dengelemeyi başarmıştı. Vücuduna oldukça yakışan bir seçim yapan Davis altın takılarıyla o zarafetini ne yazık ki  gölgelemeyi tercih etti. İtalyan markalı elbiseyi nasıl Arap şatafatıyla birleştirebilirim diye düşünüyorsanız cevabı Viola Davis’de.

En iyi makyaj saç tasarımı Suicide Squad filminin oldu. Baş roldeki Margot Robbie altın rengi Tom Ford elbisesiyle hem bu senin trendlerini yansıttı hem de omuzundaki vatkalar, derin V yakası ve hafif balık formuyla vücudunu çok iyi gösteren bir elbise seçti. Kullandığı çanta elbisesiyle hiç bir uyum yakalayamadı. Keşke sadece pırlantalı takılarını ve uğraşılmamış parlak sarı saçlarını aksesuar olarak kullansaydı…

Janell Emonae  Elie Saab elbisesi mükemmel olmasına rağmen vücuduna ve boyuna hiç uygun olmadığından gecenin en talihsiz seçimi olarak yer aldı. Boyunu bir Hobbit gibi göstermeyi başardığı için kendisini tebrik ediyoruz.

Hailee Steinfeld, Ralph and Russo elbisesiyle kırmızı halının tam anlamıyla en zarif kadınlarından biriydi. Bu senenin trendi kabartma çiçeklerinin güzelliğini, elbisenin sırt kısmının kendisine ayrıca yakıştığını da söylemeden edemeyeceğim.

Felicty Jones, Dior elbisesiyle vücudunu en kötü gösteren seçimi yaptı. Jones yaptığı seçimle minik bir pasta gibi görünmeyi başarmış.. Oyuncak bebek de olabilir, siz ne düşünüyorsunuz?

Karlie Kloss geceye Stella McCartney zarafetiyle bütün dikkatleri üzerine çekti. Beyaz bir kadına ancak bu kadar yakışırdı. Kırmızı ruj klişesini uygulamadığı içinde kendisini ayrıca beğendim.

Therasa Palmer, Prada elbisesiyle gecenin en kötü seçimini yaparak isminden söz ettirdi. Göğüslerini çok kötü gösteren göğüs kubundan mı bahsetsem yoksa belini olduğundan kat kat kalın gösteren kemer kısmından mı bilemedim.

 

Gecenin tartışmasız en güzel, en şık ve en zarif kadını Olivia Culpo idi. Culpo Marchesa elbisesiyle, beline bağladığı incecik ip kemerle, yan taranmış saçları ve ensedeki topuzuyla kırmızı halıda zarafet dersi verdi. Ayrıca kırmızı halı şıklık yarışı için en iddialı aday diyebilirim.

Gecenin en zariflerine Aquazzura elbisesiyle Brie Larson ve Ralph and Russo elbisesiyle Alessandra Ambrosio’yu eklemeden olmaz..

Kırmızı halının talihsiz seçimlerinden birini yapan Scarlett Johansson, Azzedine Alaia elbisesiyle vücudunu olduğundan kalın gösterdi. Fakat gecenin en güzel saç ve makyajına sahip olmasından dolayı yüzüne bakmaktan elbiseyi inceleyemedik açıkçası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here