Ana sayfa Alışveriş Korse Kemer Modelleri – 2017’nin Çarpıcı Trendi Korse Kemerler

Korse Kemer Modelleri – 2017’nin Çarpıcı Trendi Korse Kemerler

440
Korse Kemer
Korse Kemer

Korse kemer trendi 2017 yılında yine göz kamaştıracak. Rönesans’ın ışıltılı etkisini günümüze taşımaya hazır mısınız? Moda dünyası buna hazır! Korse kemer modelleri ile Rönesans sokaklara taşınıyor. Artık çokça görmeye alışacağımız bu kemerler günlük kıyafetlerimiz ile birleştiğinde tarzın öncüsü olmaya hazır.

Korse kemerleri ilk kullananlar M.Ö. 2000 yıllarında yaşamış Minos’lu kadınlardı. 1800’lerde korse kemerler kadınların hem bel inceltmek hem de zayıf görünmek için kullandıkları vazgeçilmez parçalar haline gelmişti. Bu kemerler balina kemiklerinden destek yapılarak üretilip zengin kadınların zarif ve seksi görünmeleri için üretilmiş  parçalardır. Balina kemikleri vücutlarına zarar verse bile asla kullanmaktan vazgeçmemişlerdir. O dönemin kadınları, bu giysileri kullanmadan çıplak gibi göründüklerini düşünürlerdi. Zengin kadınlar zayıf görünmek için yardımcıları tarafından çekiştirilerek giydirilip nefes almakta zorlanana kadar korseler daraltılırdı. Ardından zararlı olduğu düşünüldüğünden kullanımına son verildi.

Korse Kemer Modelleri – Çarpıcı Trend 

Moda gün geçtikçe romantizme doğru ilerlerken korse kemerler baş trend olarak sokakları süslemeye başladı bile! Bu sefer durum farklı, korseleri içimize değil dışımıza giydiğimiz bir akım ile karşı karşıyayız. Günümüzde nasıl kombinleriz derseniz t-shirtler, gömlekler, kazaklar, basic elbiseler hatta ceketler ile kombinleyerek tarz sahibi olabilirsiniz. Grup t-shirtleri ile kombinlemek de Avrupa ve Amerika’da çok büyük yankı yarattı.

T-shirt, sweatshirt gibi basic ve unisex parçaları, hem tarz hem de feminen göstermek için korse çok iyi bir seçenek. Size bir öneri, bu kadar feminen parçaları yine feminen bir parça olan etek ile kombinlerseniz moda kurbanı olabilirsiniz, aman dikkat! En güzeli bu tip parçaları yine casual parçalar ile eşleştirmek mesela yırtık, cool jeanlar! İdaalı olmayı seven ve modaya ilgisi olan bir kişiyseniz size önerim bu parçaları deri pantolonlar ile kombinlemeniz.

Tarzınıza tarz katmak için 2,3 parça bile yeterli. Moda dünyasında korseleri görmeye en çok alıştığımız kombin ise tabi ki beyaz boyfriend gömlekler! Bu feminen ve seksi parçalar gömlek ve t-shirtler ile kendini dengelemek için mağazalarda sizleri bekliyor. Korselere ulaşmak sizin için çok kolay, hepimizin alışveriş yapmaktan zevk aldığı markalar, birçok örneğini yeni sezonda sizler ile buluşturdu bile. Zara ve Bershka’da sizler için hem sweat ve t-shirtler ile birleşik olanlar, hem de ayrı olarak satılan çeşitleri mevcut. İşte bunlardan bazıları;

Korse Kemer Modelleri ve Ulaşabileceğiniz Bağlantılar

http://m.zara.com/tr/tr/kadin/en-çok-satanlar/önü-korseli̇-t-shirt-c0p4298027.html

http://m.zara.com/tr/tr/kadin/en-çok-satanlar/korse-c0p4246575.html

http://m.zara.com/tr/tr/kadin/join-life/koleksiyon/join-life-korse-top-c0p4457006.html

https://www.bershka.com/tr/kadin/gi̇yi̇m/yeni/önü-kurdeleli-elbise-c1010195501p100988523.html?colorId=800

https://www.bershka.com/tr/kadin/gi̇yi̇m/yeni/ribbed-corset-c1010195501p101007543.html?colorId=800

https://www.bershka.com/tr/kadin/trendler/bağcıklar/beli-korse-kesimli-gömlek-c1010200562p100956072.html?colorId=250

 

Sizleri bu yazımın sonunda seçtiğim parçaların linkleri bekliyor olacak. “Bu trende ayak uydurmak istiyorum…” derseniz rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem vücudunuzu ‘ideal’ olan kum saati görünüme kavuşturabilir, hem de stil sahibi gözükebilirsiniz. Moda dergilerinden fırlamış esintisi olmadan aynı zamanda moda kurbanı olmamak için bu parçaları kullanırken fazla iddialı parçalar ile birleştirmemek ve dikkat çekici takılar kullanmamak çok önemli. Bu trendi taşımanın en güzel yolu dikkati sadece korsede toplamak. Star parçanız korse kemer olmalı. Sadece bu parçalar değil korseden ilham alınarak yaratılmış bir trend daha var ki bağcık detaylı kazaklar, bluzlar hatta pantolonlar. Anlaşılan bu sene çokça ip göreceğiz:)

Prada markasında da ceket üzerine kombinlenmiş beyaz korse ile tanıştığımız bu parça bir süre sonra  New York, Amsterdam, Milano sokaklarında artık benimsenmiş hale geldi. Bu trend, romantizmin ileriki yıllarda bolca karşımıza çıkacağının bir habercisi. Oldukça ses getirecek gibi, siz ne düşünüyorsunuz ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here