Ana sayfa Kişisel Bakım Macadamia Yağı Hakkında Her Şey – Faydaları Nelerdir? Kullanımı ve Fiyatı

Macadamia Yağı Hakkında Her Şey – Faydaları Nelerdir? Kullanımı ve Fiyatı

783
Macadamia Yağı Faydaları
Macadamia Yağı Faydaları

Macadamia yağı popülerliği dünya genelinde yayılmaya devam ederken macadamia yağı kullananlar da bir hayli memnun kalıyor. Son zamanlarda doğanın eşsiz faydalarından yararlananların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Hindistan cevizi yağı gibi mucizevi bir yağın daha faydaları gün yüzüne çıkıyor; adı Macadamia (Makadamya) yağı.  Bunun yanında bu tür doğal yağların fiyatları bazen pahalı olabiliyor. Yazımızda Macadamia yağı fiyatı konusunda da sizinle paylaşacağımız bağlantıdan faydalanabilirsiniz. Peki, cildinize bu tür doğal yağları uygulamaktan korkuyor musunuz? Cevabınız evet ise Macadamia yağı bu cevabı değiştirmeye geliyor. Tamamen cilt ve saç dostu olan bu yağ tam bir mucize! Yaşlanma belirtilerini azaltmada ve deri dokularını onarmada tam bir profesyonel. Tabi cildin türüne göre yağ seçmek en doğrusu ancak şundan emin olun ki doğal yağlar kesinlikle yağlı deriye ya da ciltteki gözeneklerin tıkanmasına neden olmaz. İşte Macadamia yağının faydaları;

Macadamia Yağı Hakkında Her Şey – Faydaları Nelerdir? Kullanımı ve Fiyatı


Macadamia Yağı Faydaları

Macadamia yağının cilde, vücuda ve saçlara faydası saymakla bitmiyor. Sivilcelerden (Aknelerden) muzdarip birçok kişi Macadamia yağını keşfetmemiş olabilir. Macadamia yağının faydaları arasında sivilce sonrası izlerin iyileşmesinde çok etkili. Ciltteki yağ üretimini dengeleyerek nemlenmeyi sağlıyor. Ayrıca saçlara uygulandığında parlak, ipeksi ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Bunlara ek olarak Macadamia yağının maskelerini de araştırıp evinizde doğal olarak yapabilirsiniz.

Macadamia Yağı Fiyatı

Özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu olan bu doğal ürünün fiyatı oldukça değişkenlik gösterebiliyor. Satın alırken hem fiyatlarını hem de ölçeklerini karşılaştırabileceğiniz bağlantıları sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıdaki bağlantılardan dilediğiniz marka, ölçek ve fiyatlarda Macadamia yağına erişebilirsiniz. Tabi alırken orijinallik derecesini araştırmanızda fayda var.

Macadamia Yağının Kullanım Alanları

Macadamia Yağının Ürünleri Hakkında Bilgiler

Macadamia Yağının Fiyatları Hakkında Bilgiler

Macadamia Yağı Kullanımı

Yüz Nemlendirme

Macadamia yağını ciltteki yağlanmayı dengelemek ve cildi yenilemek için kullanabilirsiniz. Sivilcelenmeye eğilimli bir cildiniz var ise organik marketlerde bulabileceğiniz Jojoba yağı ile Macadamia yağını karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayın. Bir süre bekledikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın.

Makyaj Temizleme

Macadamia yağını makyajınızı temizlemek için kullanabilir, hatta waterproof (su geçirmez) maskaralara karşı etkili bir temizleme gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen Jojoba yağından az bir miktar katarak makyaj temizlerken de karışımdan faydalanabilirsiniz.

Yüz Temizleme

Macadamia yağı makyaj temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda cildinizi ipeksi dokuya kavuşturuyor. Macadamia yağını az bir miktar Hindistan cevizi yağı ile karıştırıp cildinize uygulayın.

Vücut Nemlendirme

Duş sonrası Macadamia yağını nemlendirici bir krem niyetine de kullanabilirsiniz. Vücudunuzda dinlendirici bir özelliğin yanı sıra ipeksi bir his de bırakacaktır.

Saç Nemlendirme

Son zamanlarda saçlar için en doğal nemlendirici yağlardan biri olarak rağbet görüyor. Saçlara yumuşak, sağlıklı ve hacimli bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca kuru bir saç yapısına sahipseniz ve saçlarınız yüksek ısıya maruz kaldıysa saç uçlarınıza sadece birkaç damla kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here