Ana sayfa İpek Eraslan Nasıl Cool Olunur? – Cool Ne Demek? – Cool Giyim Tarzı Nasıldır?

Nasıl Cool Olunur? – Cool Ne Demek? – Cool Giyim Tarzı Nasıldır?

844
Nasıl cool olunur
Nasıl cool olunur

Nasıl Cool Olunur?

Nasıl cool olunur? veya cool giyim tarzı nasıldır? sorularının cevaplarını merak edenler çoktur diye tahmin ediyorum. Hadi şimdi bunları açıklayalım.

Moda, sokaktan alınan ilham ile tasarımcıların yaratıcılığı yardımıyla oluşan bir kavramdır.

Peki aslında modayı kimler yaratıyor derseniz de bir bakıma Amerikalı ünlüler denilebilir. Tabi modaya yön veren bir kaç ülke daha var elbette; İtalya ve Fransa‘yı da es geçmemek gerek. Fakat onların yüzyıllardır kendine özgün stilleri olduğundan dolayı aslında trendlere etkileri oldukça az denebilir.

Amerikalı ünlülerin stylistlerinin büyük markalardan seçtikleri parçaları sıra dışı kombinlemeleri ve bir anda sokaklarda benzer kopyalarının oluşmasıyla trendler ortaya çıkıyor. Peki ya onlara özenmemizin ve kopyalamamızın nedeni ne? Bu sorunun cevabı ise tamamen havalı görünmeleri.

Cool Ne Demek?

Hiç uğraşılmamış gibi fakat aynı zamanda çok şık ve özenmiş gibi görünmek tam da cool olmanın tanımı olabilir.

Cool Olmak İçin 17 Adım – Okulda Cool Olmak

Cool olmak içinse size 17 adımlık bir liste hazırladık, takipte kalın. 😉

 1. Sakin olmak belki de ilk kural diyebiliriz.
 2. Kendinize özen gösterin, unutmayın bakım önemli.
 3. Her türlü hareketiniz ağır ve sağlam görünmeli.
 4. Geveze olmak yerine sözcüklere öyle bir sesletim verin ki güven aşılasın etrafına.
 5. Güneş gözlüğü şart!
 6. Kambur durmayın, kendinizden emin dik bir duruş sergileyin.
 7. Herkese yüz vermeyin, seçeceğiniz 3-5 kişinin muhabbeti yeterli olacaktır.
 8. Döneminizin modasına uyacaksınız diye bir şart yok, bazen kendi çizgilerinizi oluşturmaya çalışın.
 9. Herkese mesaj atıp arayıp durmayın, kuracağınız sohbet ile kendinizi aratın.
 10. Oturuş tarzınız bile değişik olsun, abartarak ayak ayak üstüne atın mesela.
 11. Bakışlarınız da çok önemli. Tek bir şeye odaklanmayın.
 12. Hiçbir şeyi takmıyormuş gibi görünün.
 13. Ses tonunuzu öyle bir ayarlayın ki yeni uyandığınız andaki sesle aynı olsun.
 14. Sosyal medyada emoji kullanırsan yanarsın. 🙂
 15. Bir konu açıldığında özgür bir şekilde düşünceni belli et.
 16. Arkadaşlarınla bir yere gittiğinde ezik bir şekilde kıyıda köşede kalma, en merkezi yerde bulun.
 17. Herkesi dinle, ancak seçtiklerine yanıt ver. 😉

Cool olmanın yolları 17 adımdan oluşmuyor elbet, fakat genel hatlarıyla sizlere anlatmaya çalıştım. Okulda cool olmak bile bu maddelerle mümkün. 🙂

Peki ya giydiklerimizle nasıl cool olunur? veya cool olmak için hangi parçalara ihtiyacımız var? gibi soruların cevapları yazımın devamında, hadi okumaya devam.

Cool Giyim Tarzı Nasıldır? – Cool Olmanın Yolları

Güneş Gözlüğü

Nasıl cool olunur? dendiğinde güneş gözlüğü akla ilk gelen parçalardan biri elbette. Güzel, havalı bir güneş gözlüğü ile ifadenizi saklayarak cool gözükebilirsiniz çok da zor değil. Bu sezon aynalı olan gözlükleri tercih ederseniz cool olmak kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca 2017 Güneş Gözlüğü Trendleri ve Yüz Şekillerine Göre Güneş Gözlüğü Seçimine de bir göz atmanızı öneriyorum.

Topuklu Ayakkabılar

Biz kadınlara öz güven katan yegane parça tabii ki topuklu ayakkabılar. Üzerinde rahat yürüyebileceğiniz ama duruşunuza bir hava katacak topuklular tabii ki çok güzel bir seçenek.

Topuklu Ayakkabı Trendleri ve Kombin Önerilerine de bakmadan geçmeyin derim.

Nasıl Cool Olunur?

Deri Kıyafetler

Her zaman cool bir hava katacak parçalar; bir deri ceket, etek veya pantolon olabilir elbette. Derinin soğukluğu ve mesafesi bu işe çok yardımcı olacaktır. Bir de biker modeller tercih ederseniz tam istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

Oversize

Bu sezonun da bir trendi olan oversize parçaları es geçmemek gerek. Oversize bir ceket, yelek, mont, t-shirt veya oversize bir sweatshirt havalı görünmek için biçilmiş kaftan.

Özellikle çok kalın hatlara sahip değilseniz ve boyunuz da uzun ise mutlaka tercih etmelisiniz. bunu yapmak size ayrı bir hava katacaktır emin olun. 😉

Şapka

Bir fötr şapka veya bir kasket ile giydiklerinizi tamamen başka bir havaya sokabilirsiniz. Ünlüler niye sürekli tenis oynamaya gidiyor gibi gözüküyor sanıyorsunuz. 🙂 Tanınmamak ve cool görünmek için elbette bu yol hep işe yarar benden söylemesi.

Monokrom Giyim

Monokrom giyim bu sezonda inanılmaz trend. Hem de bütün vücut tipleri için çok uygun bir taktik. Tamamen siyah, beyaz, kırmızı veya başka ne renk dilerseniz giyebilirsiniz elbette.

Buradaki en önemli detay, renk tonlarının tutmasına dikkat etmeniz olacaktır. Siyah beyaz kombinler de olabilir elbette, bu da gelmiş geçmiş cool olmak için en mükemmel tüyodur!

Vatkalar

Hem tarzınızı hem de sizi bir üst seviyeye taşıyabilecek en güzel parça vatkalar. Ceketlerinize, elbiselerinize veya bluzlarınıza ekstra ekleyebileceğiniz bu mükemmel detay ile çok havalı gözükebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki, boynunuz veya omuzlarınız çok kısa ise bu parça size pek uygun olmayacaktır.

Boyfriend

Geçtiğimiz bir kaç sezondur hayatımızda olan bir trend. Sanki erkek arkadaşınızın ceketini giyip sokağa hızlıca çıkmışsınız imajı vermek için bütün markaların buna uygun parçalar yarattığı bir moda ortaya çıktı.

Cool görünmenin yegane amacı uğraşılmamış şıklık yakalamak olduğundan bu trend tam da bize göre. Boyfriend ceket, sweat, t-shirt ile cool olmak çok kolay.

Bu yazımda sizlerle nasıl cool olunur ve cool giyim tarzı için gerekli şeyleri maddeler halinde sunmaya çalıştım, umarım beğenmişsinizdir.

Cool günler dilerim 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here