Ana sayfa Aile & Hamilelik Nasıl Hamile Kalınır? – Doğal Yollardan Hamile Kalmak İçin 5 Tavsiye

Nasıl Hamile Kalınır? – Doğal Yollardan Hamile Kalmak İçin 5 Tavsiye

386
Nasıl hamile kalınır
Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır, hamile kalmanın yolları nelerdir, hamilelik belirtileri ne zaman başlar, hamilelik ne zaman belli olur ve hamilelik belirtileri nelerdir gibi sorular hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda derledik.

Nasıl Hamile Kalınır? – Doğal Yollardan Hamile Kalmak İçin 5 Tavsiye


Evlendiniz biraz gezelim, hayatımızı yaşayalım sonra çocuk düşünürüz dediniz ve zaman geçti çocuk düşünmeye başladınız. Denemeler yapıyorsunuz. Gebelik için ön şart hem kadın hemde erkeğin üreme sağlığında problem olmamasıdır. Tabi her şey nasip kısmet işi. Bunu hepimiz biliyoruz. Bazen anne ve babanın üreme sağlığında problem olsa bile hayata tutunan inatçı çocuklar vardır. 🙂 Nasıl hamile kalınır deyip hamile kalmanın yolları nedir diyorsanız aşağıdaki bilgileri dikkatle okumanızı öneriyoruz.

1. Ne Zaman İlişkiye Girilmeli 

Evet Nasıl hamile kalınır sorumuzun Sağlıklı bir çift çocuk yapmak için ne zaman ilişkiye gireceğini biliyor olmalıdır. Anne adayının adet döngüsünü bilmesi ve yaklaşık olarak yumurtasının çatlama süresini hesaplaması gerekir. Bu konuda bir kadın doğum doktorundan destek alabilirsiniz. Bunun için ilk başta doktora gitmek istemeyebilirsiniz. Sonraki yöntem bir aşağıda.

2. Testler Kullanın 

İyi haber şu ki; o zaman bir alternatif olarak yumurtanızın çatladığını anlayabileceğiniz testleri eczanelerden temin edebileceğinizi söyleyebilirim. Adetten sonraki 12 ve 18 günler aralığında bu testi her gün fazla su içmeden yapıp test pozitif çıkınca yumurtanızın çatladığını anlayabilirsiniz.

3. Stresten Uzak Kalın

Stres çağımızın en çok sıkıntı oluşturan konulardan biridir herhalde. Hayatımızın her anından keyif almayı engelleyen, sağlık sıkıntılarını beraberinde getiren bir durumdur. Hamile kalmak istiyorsanız çift olarak stresten uzak durmalısınız. Stresin bayanlarda adet döngüsünü bile değiştirdiğini bilmeyen hamın yoktur herhalde. Erkek için ise stresin sperm hücrelerinin sayısına ve genetik yapısına ileri derecede olumsuz etki yaptığını biliyoruz. Bu yüzden stresten uzak bir hayat tercih edin. Takıntılarınızdan kurtulun. 5 milyar yaşında olan dünyada ömrünüzün ortalama 80 yıl olduğunu unutmayın. Stresi hayatınızdan çıkartın.

4. Doğru Beslenin

Beslenmenin gerekliliği konusunda iki faktör vardır. Peki ne için iyi besleneceğiz. Erkekte gebeliğe etki eden iki ana faktör vardır. Birincisi “Sperm Sayısı”, ikincisi ise “Sperm Genetiği” olarak bilinmektedir. Bu iki faktörü yükseltmek için ne yapmalıyız.

Sperm sayısını artırmak için pekmez, keçiboynuzu özü, bol protein içeren tahıllar, yada bazı destek gıda hapları kullanılabilir.

Sperm genetiğinin düzgün formda olması için kırk kilit otu çayı ve arı sütü(arı poleni) kullanmak iyi olacaktır. Ayrıca bazen besinlerle ilgili yanıldığımız zamanlar da oluyor. Bunun için Besinlerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlara da bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

5. Sigarayı Bırakın

Sigara içerisinde barındırdığı etken maddeler sebebiyle üreme sağlığını etki eden en önemli faktörlerden birisidir. Diyebilirsiniz ki, adam günde 2 paket sigara içiyor, 5 çocuğu var. Bu durum sizi kandırmasın siz de bu adamlardan birisi olabilirsiniz. Her bünyenin hormon dengesi ve bağışıklığı farklılık gösterebilir. Ancak garantici iseniz sigarayı hemen bırakın.


Kaynak

HowToGetPregnant

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here