Ana sayfa Hobiler Oyun İndirme Siteleri – Ücretsiz ve Güvenilir PC Oyun İndirme Sitesi Listesi

Oyun İndirme Siteleri – Ücretsiz ve Güvenilir PC Oyun İndirme Sitesi Listesi

2315
Oyun indirme siteleri
Oyun indirme siteleri

Oyun indirme siteleri konusunda ne kadar bilgiliyiz?, güvenilir ve bedava yazılarından nasıl emin olabiliriz? ve en iyi oyun indirme sitesi hangisidir? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için cevaplıyoruz.

Oyunlardan bir türlü vazgeçemiyoruz. Yaş kemale erse de, daha ağzımız süt de koksa o oyunu oynayacağız. Günlük hayatta yaşadığımız gerginliği bir nebze alan, bizi birazcık da olsa gevşeten yapımlardan neden vazgeçelim ki? Siz düşünmeden ben cevabını vereyim isterseniz.

Oyunlar artık pahalı, hem de çok pahalı. Üstüne üstlük hızlı oyun indirme çabasına girmiş herkes. Durum böyle iken rekabet de beraberinde geliyor.

Açlık sınırının 2000 küsur lira olduğu ülkemizde kim cebindeki akrebi huylandırıp sadece 5-6 saatlik bir eğlence sunacak oyuna 200 lira verir ki? Hadi onu geçtim, oyunu dijital olarak indirerek daha az bir meblağ ödeyebilirsiniz ama bu sefer de benim güzel ülkemin güzel insanları kanser eden bir “AKK” yani “Adil Kullanım Kotası” duvarı mevcut. Peki, ne yapacağız?

Cevabınız yine bende sevgili oyun severler. Bu yazımda sizlerle kota dostu, hiçbir ücret talep etmeyen ve virüs tehlikesi olmayan pc oyun indirme siteleri listesini paylaşacağım. Sakın bunları dandik mobil oyunlar veya zamanında oynadığımız flash oyunlardan sanmayın. Ayrıca bu listede indirmeden oynanan online oyunlar da bulunuyor, aklınızda olsun.

Sizin huzurunuza illegal içerik de sunmayacağım. En üst kalite yapımlarla yarışacak düzeyde olan oyunları, bu sitelerden hiçbir ücret ödemeden indirebilirsiniz.

İşte size zevkinizi baltalamayacak, virüs tehlikesi barındırmayan en güvenilir pc oyun indirme siteleri ve onlara kolay erişiminiz için linkleri:

En İyi Oyun İndirme Siteleri Listesi

Gamejolt: En İyi PC Oyun İndirme Sitesi

Bu site hakkındaki tavsiye ve görüşlerimi başlıkta belli ettim galiba.

Gamejolt, basit bir mantıkla oyun yapımcılarını ve oyun severleri bir araya getiren bir platformdur. Peki, bu nasıl işliyor?

Bağımsız bir oyun yapımcısı oyununu burada halka açıyor ve oyunu beğenenler bir ücret ödemeden bu oyunu indirebiliyor. Site de her tıklanma başına oyun yapımcısına bir ücret veriyor. Yani alan da memnun oluyor, satan da.

Oyun indirme siteleri arasında tartışmasız en geniş kapsamlı ve en kullanıcı dostu olan Gamejolt, siz oyun severlere bir hazine gibi gelecek.

Siteye girdiğinizde yapmanız gereken tek şey hangi tür oyun istiyorsanız o kategoriye yönelmek ve ilginizi çeken oyunların sayfalarını ziyaret edip “Download” tuşuna bir kerecik tıklamak.

Oyunun boyutunu, sistem özelliklerini, yorumlarını da ayrıca burada bulacaksınız. Ayrıca yazının başında dediğim gibi, verdiğim oyun indirme siteleri kota dostu. Bulacağınız en büyük boyuttaki oyun en fazla 2 GB olacaktır ve kesinlikle kalitelerinden de ödün vermiyorlar.

ModDB: Bir Oyun İndirme Sitesi ve Fazlası

ModDB, özünde  “Modlama” yani var olan oyununuza değişik eklentiler ve oynanış sunan bir platformdur. Daha doğru bir telaffuz ile öyleydi.

Bağımsız yapımcıları desteklemeye karar vermesiyle ModDB, oyun indirme siteleri arasında şahlanan bir platform oldu. Ana mantığı Gamejolt ile hemen hemen aynı olan ModDB, ne yazık ki Gamejolt kadar kapsamlı bir içerik sunamıyor ama yine de burada yerini hak ediyor.

Kota dostu olmaya da gayet sıcak bakan ModDB, biraz karmaşık yapıda olmasıyla insanın gözünü korkutsa da olayını bir kere kavradı mı size başında saatler harcatacak.

Öncelikle ana sayfaya girdiğinizde gördüğünüz oyunlara aldanmayın. Onlar ücretli çünkü. Yapmanız gereken yine ana sayfada “Games” sekmesine tıklayıp oradan “Popular”, “Latest” ya da “Indie” başlıklarından birine tıklamak. Sonra gelsin oyunlar. İstediğinizi indirebilirsiniz, sınır tanımayın.

Gameshed: İndirmeden Oynayın

Gameshed, oyunları indirmenize gerek kalmadan size oynamanız için sunulan bir sitedir.

Oyun indirme siteleri arasına girmesinin tek nedeni, içinde barındırdığı gayet kaliteli yapımları ücretsiz olarak sunması ve bunları indirmenize bile gerek olmaması. Tabi, içinde dandik yapımlar da barındırdığı için üst sıralara yerleşemedi. Kalite kokan yapımlar için site içinde biraz gezinmeniz lazım.

Oyun oynama kısmına gelirsek, tek yapmanız gereken oyununuzu seçmek ve üstüne tıklamak. Bu kadar!

Tarayıcınız vasıtası ile oyunu istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Oyunun içinde hissetmeniz için tam ekran seçeneği hatta oyun içi grafik ayarları bile mevcut. Daha ne olsun?

Steam: En Baba PC Oyun İndirme Sitesi

İtirazlarınızı duyar gibiyim. Steam’in burada ne işi var merak ettiniz. Oyunlar ücretli ki hem de ne ücretli… Ayrıca kota dostu da değil. Sakin olun, durum öyle değil sevgili oyun severler.

Her ne kadar Steam ücretli bir oyun indirme sitesi de olsa, piyasa ile reklam anlamında rekabet edebilmek için bağımsız ve ücretsiz yapımların artık fink attığı bir yer haline geldi. Oyunların babası Steam!

Çeşit olarak ne yazık ki ücretsiz yapımlarda yüzümüzü güldürmese de, arada derede kalmış üst düzey ücretsiz yapımları Steam sayesinde sömürmemize engel değil. Sadece bulmak biraz zamanınızı alabilir.

Kullanım olarak da biraz zahmetli olan Steam’i kullanmak için öncelikle Steam’in kendisini indirmeniz ve ücretsiz bir üyelik edinmeniz gerekiyor. Merak etmeyin çok büyük boyutlarda değil programın kendisi.

Ardından Türkçe olan ara yüzün tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Maddi olarak imkanlarınız dahilinde her yapıma abanın ama eğer akrepten korkuyorsanız sessizce “Oynaması Ücretsiz” sekmesine yönelin ve oyunlarınızı seçmeye başlayın.

Bu arada Steam ne kadar oyunların babası da olsa, bu listede aynı zamanda kotanın da babası. Kota dostu olarak çok kötü durumda olan Steam’de bulacağınız oyunlar bayağı yüksek boyutlarda olabilir, sizi uyarayım.

Oyun Oynamaya Devam

Geldik bir yazımızın daha sonuna, sevgili oyun severler. Sizlerle paylaştığım PC oyun indirme siteleri listesine gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Ne illegal sitelerdendirler, ne de size ve bilgisayarınıza bir kasıtları vardır. Virüs tehlikesinden korkmadan, vicdan azabı çekmeden bu sitelerden güvenle oyunlarınızı indirip eğlenmenize bakabilirsiniz.

Sitelerin linklerini, kolay erişiminiz için aşağıda sıraladım. Hepinize iyi oyunlar, sağlıcakla kalın.

Güvenilir Oyun İndirme Siteleri Hangileridir? – Ücretsiz Oyun İndirme Siteleri Listesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here