Ana sayfa Kişisel Bakım Sabahları Su İçmek ve Fark Edeceğiniz İnanılmaz Faydaları

Sabahları Su İçmek ve Fark Edeceğiniz İnanılmaz Faydaları

424
Su içmek
Su içmek

Japon kadınlar zayıf ve sağlıklı olarak bilinirler. Bu zayıf ve sağlıklı durumları için genetik faktörlerin etkili olduğu kadar, uyguladıkları sabah ritüellerinin de etkili olduğunu iddia etmektedirler.  Basitçe bir ifadeyle, sabahları bir bardak su içmek Japon kadınlarında alışkanlık haline gelmiş bir şey.

Japon kültürünün derinliklerinden gelen bu ritüel, bir dizi vücut bozukluğunun giderilmesinde tedavi yöntemi olarak uygulanıyor. Türkiye, ABD ve Diğer batı ülkelerin aksine Japonya’nın nüfusu obezite ve diyabet gibi rahatsızlıklardan etkilenmiyor. Onların bu sağlıklı yaşamlarından bir iki şey öğrenebiliriz diye düşünüyorum.

Su İçmek Neden Bu Kadar Önemli?

İlk olarak vücudumuzun %70’inin sudan oluştuğunu söylemeden geçmeyelim. Yani metabolizmamızın düzgün çalışabilmesi için su en önemli ihtiyaçtır. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığında kısa ve uzun vade de sağlık sorunları ile karşılaşmamız kaçınılmazdır.

Uzun süreli susuz kalma, romatoid atrit, migren, angına, kolit, dispesi, hipertansiyon, obezite, hemoroid, meme kanseri, akciğer tüberkülozu, böbrek taşları, sinüzit ve rahim kanserlerine yol açabilir.

Bu tür hastalıklara maruz kalmamak için sabahları boş mideye bir bardak su içerek güne başlayın ve vücudunuza yardımcı olun.

Peki Su Tedavisini Nasıl Uygulayacağız?

Aşağıda bahsedeceğimiz yöntem menstrüel bozukluklar ve gözle ilgili rahatsızlıklar için kanıtlanmış bir yöntemdir.  Ayrıca bu yöntemi uyguladığınızda, gün boyu zinde hissedeceksiniz.

1. Uyanır uyanmaz dişinizi fırçalamadan ve boş mideye 4 su bardağı su için.

2. Su içtikten sonra 45 dakika boyunca hiçbir şey yemeyin

3. Yemekten 30 dakika öncesine kadar su içebilirsiniz ve ayrıca yemekten 2 saat sonrasına kadar su içmemelisiniz.

4. Boş mideye 4 bardak su içemiyorsanız, içebildiğiniz kadarı ile başlayabilirsiniz. İçmeniz gereken 4 bardak seviyesine kadar kademeli olarak artırabilirsiniz.

Ne Zaman Sonuç Alabiliriz?

  • Diyabet ve yüksek tansiyon hastaları minimum 30 gün uygulamalı.
  • Kabızlık ve Gastrit olanlar için 10 gün yeterli.
  • Tüberküloz kanseri hastalar için 90 gün uygulanmalı.

Boş Mideye Su İçmek ve Faydaları

1.Vücudunuzu Toksinlerden Arındırmaya Yardımcı Olur

Su içmek bağırsaklarınızı hareketlendirir. Gece vücudunuz kendini onarır ve vücuttaki toksinler atılır. Sabahları boş mideye su içtiğinizde bu zararlı toksinleri temizleyerek daha sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.  Bol miktarda su içmek kas hücrelerinin ve yeni kan hücrelerinin üretiminin artmasına yardımcı olur.

2. Metabolizmayı Hızlandırır

Boş mideye su içmek, metabolizma hızınızı en az %24 oranında artırır. Sıkı diyet programı olan insanlar için boş mideye su içmek çok önemlidir. Metabolizma hızının yüksek olması sağlıklı bir sindirim sitemine sahip olmanız anlamına gelir. Daha hızlı sindirime sahip olmanız sıkı diyet programınızı uygulamanızı kolaylaştıracaktır. Uyandıktan hemen sonra içilen su bağırsakları arındırarak besin maddelerinin emiliminin daha kolay olmasını sağlar.

3. Sağlıklı Kilo Vermek İçin Müthiş Bir Yöntemdir

Sabahları boş mideye su içtiğinizde tüm toksinlerinizi atarsınız ve sindirim siteminizi hızlandırırsınız. Kendinizi daha az aç hissedersiniz ve yeme isteğiniz azalır. Böylece aşırı yemek yemezsiniz ve kilo vermeniz kolaylaşır.

4. Mide Yanması ve Hazımsızlığı Hafifletir

Hazımsızlık midede asidite artışı nedeniyle oluşur. Asit yemek borusuna geri döndüğünde mide acıması oluşur. Boş bir mideye su içtiğinizde bu asit çözünür ve seyreltilmiş olur. Ayrıca kahvaltıdan önce midenizi sindirime hazır hale getirir.

5. Cildi ve Ciltteki Parlaklığı Artırır

Susuz kalmak cilt kırışıklıklarına ve derin gözeneklere sebep olur. Yapılan bir araştırmada boş mideye içilen 500 ml suyun deri yüzeyinde kan akışını artırdığı ve cildi parlaklaştırdığı görülmüştür. Ayrıca gün boyu daha fazla su isteği yaşamanız, vücudun toksinlerden arınıyor olduğu anlamına gelir ve bu da cildinizi daha parlak gösterecektir.

6. Parlak, Düzgün ve Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanızı Sağlar

Su içmemenin saç sağlığınız üzerinde ciddi etkisi vardır ve bol miktarda su içmek saçlarınızı içten dışa besler.   Bir saç telinin neredeyse dörtte biri sudan oluşmaktadır. Su alımın yetersiz olması, ince ve kırılgan saçlara neden olabilir. Limitlerinizi zorlayarak, her gün daha fazla su içmeyi denemelisiniz fakat suyu boş mideye içerseniz saçınız daha sağlıklı olur.

7. Böbrek Taşı Oluşumunu ve Mesane Enfeksiyonlarını Önler

Uyandıktan sonra hemen su içmek böbrek taşlarının oluşumu ve mesane enfeksiyonlarının önlenmesi için önemlidir. Boş mideye su içmek böbrek taşına sebep olan asitleri sulandırır ve taş oluşumunu önler. İçtiğiniz su miktarı(limitinize kadar) arttıkça toksinlerin neden olduğu enfeksiyonlara karşı korunursunuz.

8. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Boş mideye su içmek lenfatik sistemi boşaltmaya ve dengelemeye yardımcı olur ve bu da bağışıklık sistemini güçlendirir. Güçlü bağışıklık sistemi sizleri birçok hastalıktan korur ve sık sık hasta olmanızı önler.

Gördüğünüz gibi, uyandıktan hemen sonra su içmenin birçok faydası var. Kuşkusuz bu yöntem yaşam tarzınızı değiştirmeden sağlıklı bir vücuda sahip olmanın en kolay yolu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here