Ana sayfa İçinizdeki Çocuk Tek Başına Kamp Yapanların Anlayabileceği 7 Şey

Tek Başına Kamp Yapanların Anlayabileceği 7 Şey

407
Tek başına kamp yapanların anlayabileceği 7 şey
Tek başına kamp yapanların anlayabileceği şeyler

Yalnız kamp yapma fikri bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor değil mi? Böyle bir deneyiminiz yok ise henüz kendinizle yüzleşme ve içinizin sesinizi dinleme fırsatı bulamamışsınızdır.

Tek Başına Kamp Yapanların Anlayabileceği 7 Şey

    1. İnsanların Deli Olduğunuzu Düşünmesi Size Keyif Verir

Kamp ateşinizi tek başınıza yakar, gece yıldızları tek başınıza sayar, tek başınıza çadırınızı kurarsınız. “E peki bunun neresi zevkli?” diye sorarlar size. Bunu anlayamazlar, zaten anlamalarını da beklemeyin.

     2. Tüm Yükü Tek Başınıza Taşırsınız

Suları sen taşı, erzakları ben alayım olayı yoktur. Ya tamam ya devam olayı vardır. Sonuçta kendi eşyaları, işin tuzu biberi olur o yükler.

     3. İç Dünyanızın Sesini Dinlersiniz

Şehirlerde, beton yığınları arasında iç dünyanızın sesi size biraz yabancı gelebilir. Onu daha anlaşılır kılmak için doğayla baş başa kalabilirsiniz. Uzaklara bakıp hayaller kurmak serbest…

     4. Cesaret Eşiğinizi Görürsünüz

Ormanda tek başınıza vahşi hayatın tam orta yerinde yürüdüğünüzü ve o gece orada kalacağınızı düşünün. Hayali bile sizi hafiften terletebilir. Hayatta kalma hissi sizi her zaman tetikte tutacaktır bu yüzden bir çıtırtıda bile ürker hale gelebilirsiniz. Orada tek motive edici şey vardır o da kendi cesaretiniz. Bunun sınırlarını belirlemek size kalmış.

     5. Doğayla Baş Başa Kalırsınız

Belki de hayatınızda ilk kez duyacağınız seslere, göreceğiniz manzaralara doğada şahit olursunuz. Tek başınıza gittiğinizde bu oran daha da artar. Sürekli sizi yürümeye ve istemediğiniz yerlerde durmaya zorlayan birileri yoktur çünkü. Anın tadını çıkarmaya bakın.

     6. Korkularınız İle Yüzleşir ve Öz Güven Kazanırsınız

Hayata daha sağlam adımlar atabilmek ve geleceğe daha aydınlık bakabilmek için korkularımızla yüzleşip onların üstesinden gelmek zorundayız. Eğer yalnız kalmaktan korkuyorsak veya tek başımıza bir iş beceremiyorsak doğa bunun için biçilmiş kaftan. En azından kamp alanlarında tek başınıza geçireceğiniz 1 gece size çok şey katacaktır.

     7. Özgürlük ve Yalnızlığın Verdiği Adrenalin

Her an vahşi bir hayvan ile karşılaşma, erzak ve suyun bitme endişesi doğada adrenalin için size yeter de artar bile. Ayrıca tek başınıza yapacağınız kamp sizi birçok insandan da ayıracaktır.

   

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here