Ana sayfa İpek Eraslan Topuklu Ayakkabı Modelleri 2017 Trendleri ve Kombin Önerileri

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2017 Trendleri ve Kombin Önerileri

595
Topuklu ayakkabı modelleri 2017
Topuklu ayakkabı modelleri 2017

Topuklu ayakkabı modelleri 2017 yılında yine kendini gösteriyor. Öncelikle yaz geldiği için artık hepimiz çok mutluyuz değil mi? Sonunda botları çizmeleri kaldırıp, yerine babetleri ve sandaletleri çıkarma vaktimiz geldi. Fakat bir baktınız ki ayakkabılarınız yeterli düzeyde değil ve yeni bir kaç çift ayakkabı istiyorsunuz, işte tam da doğru yerdesiniz. Sizlere hem bu yaz trend olacak bir kaç ayakkabılardan bahsedeceğim hem de onları nasıl kombinleyebileceğiniz konusunda fikirler vereceğim. O zaman okumaya devam hadi hadi 🙂

 

 

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2017 Trendleri ve Kombin Önerileri


Topuklu Terlikler

Geçen yaz hayatımıza katılan topuklu terliklerden bahsetmek istiyorum. Bizleri 90’lar modasına ışınlasalar da bir kaç türünü hep beraber beğenebileceğimizi düşünüyorum. Bu ayakkabıları giyerken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Öncelikle terlik tercih ederseniz tamamen kapalı bir kombinde asla kullanmamalısınız. Demek istediğim kolunuz, göğsünüz, bacağınız tamamen kapalı bir kombinde tercih ederseniz ayaklarınız tatile çıkmış ama siz çıkamamış gibi gözükebilirsiniz, aman dikkat! Diğer bir önemli nokta ise bu tür parçaları asla işe veya ciddi bir yere giderken kullanmamanız. Nedenini açıklamama gerek bile yok bence 🙂 Bu trende en kolay hafta sonları arkadaş gezmelerinde veya yaz tatilinde yemeğe giderken rahatlıkla uyabilirsiniz. Bu tarz terlikleri jean şort ve kimolar ile kombinleyerek veya yazlık uçuş uçuş midi boy elbiselerinizle rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/topuğu-açik-yüksek-topuklu-ponponlu-sandalet-c719531p4224001.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/arkasi-açik-deri̇-terli̇k-c719531p4419063.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/yüksek-topuklu-fi̇leli̇-sandalet-c719531p4165013.html

Parlak ve Rugan Ayakkabılar

Topuklu ayakkabı modelleri 2017 yaz sezonunun bir diğer trend topuklusu ise 2017 kış sezonuyla hayatımıza giren 80’ler esintileri taşıyan parlak kumaşlar… Ceketinden, eteğinden, bluzuna hatta ayakkabısına kadar farklı türlerini gördüğümüz bu parlak trendi bu yaz bizi ayakkabılarla karşılamaya devam ediyor. Bu yaz da çokça göreceğimiz ayakkabıların en moda olanı ne derseniz, tartışmasız Gucci’nin altın rengi kalın topuklu ayakkabısı derim. Oldukça nostaljik görünmesine rağmen stil sahibi adımlar için tercih edilebilir. Ben bir ayakkabıya bu kadar para vermem diyenlerdenseniz Zara ve Koton’da benzerleri mevcut, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ayakkabıları kombinlerken dikkat etmeniz gereken konu ise feminen şeylerle kombinlememek. Maskülen parçalar ile bu ayakkabıları birleştirirseniz bir eklektik tarz oluşturup stil sahibi gözükebilirsiniz. Benden size öneri beyaz bir ceket veya yelek elbise ile efsane duracaktır.

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/metali̇k-yüksek-topuklu-deri̇-ayakkabi-c719531p4543082.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/gümüş-rengi̇-yüksek-topuklu-ayakkabi-c719531p4065305.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/dore-kayişli-yüksek-topuklu-sandalet-c719531p4298030.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/metali̇k-yüksek-topuklu-deri̇-ayakkabi-c719531p4547011.html

Sivri Burunlu Topuklu Ayakkabılar

Belki de topuklu ayakkabı modelleri 2017 yılının en sevimsiz yaz sezonu trend ayakkabı tipi diyebilirsiniz. Ben de aynı fikirdeyim, bu kısa ve ince topuklu sivri burunlu ayakkabılar açıkçası pek beğenmediğim bir trend. Hem ayağı olduğundan büyük ve kaba gösteriyor hem de neyle kombinleseniz olmuyor denilebilir. Aralarında bu konuda beni yanıltan tek ayakkabı ise Dior’un kitten topuklu lastik detaylı ayakkabısı elbette. Bu trende ısınmamı sağlayan tek ve yegane ayakkabı bu oldu. Nasıl kombinlerim derseniz de yine ters köşe yapıp seksi veya formal şeyler ile kombinlemek yerine basic ve casual parçalar ile kullanmak gerek. Bir jean şort veya etek ile deri ceket kullanarak bu trend ayakkabıyı kombinleyebilirsiniz.

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/kontrast-topuğu-açik-ayakkabi-c719531p4178575.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/topuğu-açik-yüksek-topuklu-dore-ayakkabi-c719531p4065469.html

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/orta-boy-topuklu-saten-atakkabi-c719531p4276062.html

Yüksek Topuklular – Sandalet

Kışın kapalı ve kadife versiyonlarını bolca gördüğümüz bu ayakkabıların 2017 yaz sezonunda sandalet formlarıyla görmeye devam edeceğimiz kesin. Oldukça yüksek topuklu bu ayakkabılardan çok kısa boylu kadınların uzak durması gerek. Çünkü bir tuğla üstünde yürüyormuş görünümü verebilir. İlla tercih edilecekse nude renkler kullanılmasını tavsiye ederim ki bacağın devamıymış gibi görünsün ve çok göze batmasın. Orta boylu ve balık etli kadınlara çok yakışacak bu ayakkabıları kombinlemesi de bir o kadar kolay. Sadece dikkat edilmesi gereken tek şey, çok kısa etekler ile kombinlememek olacaktır, aman dikkat. Fazla dikkat çekici gözükebilirsiniz ve bu pek de güzel bir dikkat çekme yöntemi sayılmaz. Size önerim bu tür ayakkabılarla midi etekleri kombinlemeniz. Hem tatlı hem de güçlü bir ifadeye aynı anda sahip olabilirsiniz.

https://www.bershka.com/tr/kadin/ayakkabilar/platformos/metalik-orta-topuklu-sandalet-c1010193197p101096097.html?colorId=060

https://www.zara.com/tr/tr/kadin/ayakkabi/tümünü-gör/çi̇çekli̇-platform-sandalet-c719531p4065314.html

https://www.derimod.com.tr/kadin-ayakkabi-yuksektopuk-lame-17sfd2414323136-p

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here