Ana sayfa Fitness & Spor XBody Hakkında Her Şey – Yeni Nesil Fitness Yöntemi ‘Xbody EMS’ Nedir?

XBody Hakkında Her Şey – Yeni Nesil Fitness Yöntemi ‘Xbody EMS’ Nedir?

1007
Xbody EMS ve Fit in time
XBody EMS

XBody nedir diye düşünüyorsunuz. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte zamandan tasarruf etmek adına birçok icat hayata geçirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de fitness alanında karşımıza çıkan XBODY EMS(Electrical Muscle Stimulation)  sistemidir. Peki nedir bu EMS? Faydaları nelerdir? XBODY EMS’nin diğer EMS’lerden farkı nedir?  Bu yeni nesil fitness yöntemi hakkında her şeyi bu yazımızda bulacaksınız….

EMS(Electrical Muscle Stimulation)Nedir?

EMS elektriksel uyarıları kullanarak kasların kasılmasını sağlayan sitemdir. Kulağa biraz bilimsel gelebilir. EMS sağlıklı kasları güçlendirmeyi hedefleyen kondisyon, zayıflama, postür düzeltme, kas geliştirme ve fizik tedavi aracıdır. Üzerinize giydiğiniz kıyafette bulunan elektrotlar vasıtası ile kaslar uyarılır  gönderilir.  Bu uyarılar kasların normal spor şartları ne ise aynı şekilde kasılmasını sağlayan 21. yüzyılın spor şeklidir.

Faydaları nelerdir?

Zamandan Tasarruf

Bütün kaslar aynı anda çalıştıklarında toplam spor yapma süreniz 20-25 dk kadar olmaktadır. Bu süre zarfında neredeyse 1000 kaloriden fazla enerji harcarsınız.

Kasların Üzerine Uygulanması

Giysi üzerindeki bütün elektrotlar vücudun en önemli kasları üzerine denk gelecek şekilde ayarlanmıştır. Dolayısıyla bütün elektrotlar hedeflerine ulaşır ve ilgili kasları uyarır.

Postür Gelişimi

Giyilen kıyafete omurilik boyunca yerleştirilmiş olan elektrotlar sayesinde çok nadir çalışan kasrlarımızda uyarılır ve postürü düzelterek iyi bir duruş sağlar.

Kaslı ve Düzgün Bir Vücut

Kasların uyarılarak çalışmasının sağlanması ile beraber vücudun altındaki yağ birikimini azaltmak için çok etkili bir araçtır.

Eklemlere Baskı Binmemesi

Elektriksel dürtüler doğrudan kaslar üzerine uygulandığı için eklemler üzerinde herhangi bir baskı oluşturmaz. Bu nedenle ağırlıkla yapılan egzersizlerde olduğu gibi problemler yaşanmaz.

Kas Sisteminin Dengelenmesi 

Her bir kas üzerindeki elektrot ayarlarının kişiye göre yapılması daha zayıf olan kasların daha çok çalıştırılması yöntemi ile vücudun kas dengesi sağlanabilir.

XBody EMS sistemi nin en ciddi rakibi olarak görünen Fit in Time dan farkları nelerdir? Hangisinin Fiyatı daha avantajlıdır?

Bu kısımda kendi deneyimlerimden bahsedeceğim.  Öncelikle plaza çalışanı olduğumu, Ankaranın en ünlü spor ve yaşam kulüplerinden birine üyeliğimin bulunduğunu belirteyim. Bu sistemi Xbody Ankara şubesinde deneyimledim. Fit in Time ile XBODY EMS sistemlerinin arasındaki en önemli farkın XBody EMS sisteminde vücudun her kasına göre ayar yapılabiliyor olmasıdır. Fit in Time sisteminde bütün kaslara eşit oranda akım veriliyor. XBODY EMS sisteminde kıyafetin üzerindeki elektrotların her biri kişinin kas durumuna göre ayarlanabiliyor. Aralarındaki en önemli teknik fark budur. İnternet’te yaptığım araştırmalar, yapılan yorumlar neticesinde ve kendi deneyimlerime dayanarak otel hizmetlerinin(Karşılama, ilgi, ikram, müzik, duş olanakları ve ambiyans) XBody stüdyosunda daha iyi olduğunu söyleyebilirim.  Kendi deyimim ile ilgili yorumlarım bu kadar.

Fiyat olarak değerlendirirsek yıllık üyelik alımlarında seans ücreti 60 TL ye denk geliyor. Orta üst kalitede bir spor salonunda PT(Personal Training) yani özel ders aldığınızda tonla verdiğiniz üyelik ücreti yetmiyormuş gibi bir de PT için saatlik 100 TL talep ediyorlar. Bu açıdan bakıldığında XBODY EMS sisteminin abonelik fiyatları çok daha uygun oluyor.

Bir sonraki makalemde xbody sistemini denemeden önce hissettiklerimi, denemek için gittiğimde an be an neler yaşadığımı, sistemden sonra 24 saat gibi bir kısa zaman diliminde nelerin değiştiğini anlatacağım. Fit Kalın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here