Ana sayfa Sağlıklı Beslenme Yağ Yakan Besinler Nelerdir ? – En Hızlı Yağ Yakan 11 Gıda

Yağ Yakan Besinler Nelerdir ? – En Hızlı Yağ Yakan 11 Gıda

405
Yağ yakan besinler
Yağ yakan besinler

Yağ yakan besinler nelerdir biliyor muydunuz? Sosyalleştiğiniz ortamlarda herhangi bir arkadaşınıza kişisel hedeflerini sorun birçoğunun hedefleri arasında kilo vermek olduğunu sıklıkla işiteceksiniz. Kilo vermek için gerekçeleri genelde yüzeysel olsa bile mayo, bikini ve yaz kıyafetlerinde iyi görünmek istemeyen yoktur herhalde. Gerçek şu ki kilo vermek istiyorum diyenlerin elde edeceği faydalar aynaya yansıyanın ötesine geçiyor. Kilo verme hedefinize ulaşmak ve iyi bir görünüme sahip olmak için yağ yakıcı gıdalar sizlere yardımcı olacaktır.

Yağlı yiyecekleri azaltmak kilo vermenize ve muhtemelen şeker hastalığı riskinizi ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda kanser riskini artıran obezite hastalığına yakalanma ihtimalinizi düşürür.

Diyetinize daha fazla yağ yaktıran besinleri eklemek, kilo vermek ve kendinizi harika hissetmek istiyorsanız, işte en favori yağ yakıcı besinler derlememizi sizler ile paylaşıyoruz.

Yağ Yakan Besinler – En Hızlı Yağ Yakan 11 Besin


1. Elma Sirkesi

Elma sirkesi yağ yaktırır mı derseniz cevabımız evet olur. Şeker isteğinizin azalmasına da yardımcı olur. Elma sirkesini yemekten önce içmek, daha az yiyecekle daha doygun hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu bir detoks yöntemidir ve midenizin pH dengesini sağlar. Mide çok asidik olduğu için bir bardak suya minimum bir ve maksimum iki çorba kaşığı ekleyerek içebilirsiniz.

2. Kemik Suyu

Kemik suyu şifadır. Gerçekten sağlığımızı normale çevirmeye ve yağ yakmaya yardımcı olan bir besin kaynağıdır. Kemik suyu içerdiği amino asitler sayesinde kasların zayıflamasını önler, metabolizma hızınızı artırır ve vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olur.

3. Kırmızı Biber

Bu baharat vücudumuzun yağ yakma yeteneğini artırır. Vücudumuz ısıyı enerji ile takas eder.  Kırmızı biber aynı zamanda metabolizma hızını artıran bir yiyecek olması özelliği ile yağdan kilo kaybetmenize yardımcı olur. Kırmızı biberi kolay tüketmek için çok sevdiğiniz yemeklerin üzerine serpiştirin.

4. Tavuk

Eğer kilo vermeyi deniyorsanız, tavuk en kolay erişilebilir ve kilo vermeyi destekleyici gıdadır.  Ayrıca güçlü bir yağ yakıcı olduğu da söylenir.

5. Hindistan Cevizi Yağı

Her yağın etkisi aynı değildir. Aslında hindistan cevizi yağı tüketebileceğiniz en sağlıklı ve en doğal yağlardan biridir. Üstelik tiroidinizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlarken, vücut ağırlığını ve vücut yağ oranını azaltmaya da yardımcı oluyor.

6. Turpgil Ailesinden Sebzeler

Lahana, karnabahar ve Brüksel lahanası gibi turpgil ailesinden sebzeler, en iyi yağ yakıcı besinlerdendir. Bunun sebebi ise besleyici değerlerinin yüksek olmasıdır.

7. Greyfurt

Greyfurt, turunçgiller arasında tadı en az lezzetli olan meyvelerden biri olmasına rağmen, en iyi yağ yakıcı meyveler arasında gösterilir. Kahvaltınızda taze portakal suyunun içine bir dilim de olsa greyfurt ilave edebilirsiniz.

8. Kırmızı Et

Genelde sağlıksız damgası vurulan kırmızı et, aslında içerdiği yüksek protein ile kilo vermenize yardımcı olacaktır. Özellikle yaylım hayvanlarının etlerindeki düşük yağ miktarları sayesinde kötü kolesterol düzeylerini azaltabilirsiniz. Bunlara ilaveten, yüksek miktarda vitamin ve antioksidan da içeriyor. Kırmızı eti, güvendiğiniz bir kasaptan ya da yaylım hayvanı eti sattığından emin olduğunuz yerlerden alıp tüketmenizde büyük fayda var.

9. Yeşil Yapraklı Sebzeler

Ispanak ve pazı gibi yapraklı yeşillikler yağ yakıcı besinler olarak bilinir. Bu yağ yakıcı gıdalar, kasların çalışmasını düzenler ve yapılan her egzersiz sonrasında uzun bir süre daha kalori yakılmasını devam ettiriyor.

10. Yeşil Çay

Yeşil çay, dinlendirici etkisiyle beraber yağ oranını ve kolesterol düzeylerini de düşürür. Ayrıca egzersiz sonrası vücudun tekrar onarılmasını da sağlıyor. Yeşil çay, yağ yakan besinler arasında trend olma özelliğini de halen koruyor.

11. Kefir

Vücudun enfeksiyonlarla olan mücadelesinde baş kahramanlardan biri olan kefir, yoğurt benzeri fermente bir içecektir. Probiyotik bakımından zengin olması sebebiyle kilo vermede çok etkili bir içecek olarak biliniyor.


Kaynak

Health

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here