Ana sayfa Kişisel Bakım Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir? – Sivilcelere İyi Gelen Maske ve Bitkisel...

Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir? – Sivilcelere İyi Gelen Maske ve Bitkisel Çözüm

370
Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir
Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir

Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir gibi sorularla karşılaşıyoruz. Sivilcelere son vermek ve kesin bitkisel çözüm için sizlere bir makale hazırladık. Bitkisel çözümün yanı sıra sivilcelere iyi gelen maske konusunda da hazırlıklıyız. Hadi başlayalım. 🙂

Yüzde görülen sivilceler, yağ bezeleri, kırışıklıklar, morarmalar, kızarmalar vb. cilt problemleri vücudun belirli bir organındaki rahatsızlığın belirtisi olabiliyor.

Tabi ergenlik döneminde yüzde oluşan sivilcelerin, vücudun normal hormonal yapısı ile ilgili olduğu unutulmamalıdır.

Sizleri öncelikle cilt tipinizi ve probleminizi belirleyebilmeniz açısından önceden yazmış olduğumuz 3 makaleye davet ediyoruz. Ardından bu makaleyi okumaya devam ederek sorununuzu çözüme kavuşturalım.

Yukarıda bahsettiğimiz 3 makaleye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Evet, yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir konusuna az biraz değindik, ve cilt tipinizi de belirlediniz. Artık sıra geldi çözüme…

Sivilcelere İyi Gelen Bitkisel Çözüm

Sivilcenin sönmesini sağlamak için türlü yöntemler vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Bazı doğal kürler
 • Kremler
 • İlaçlar
 • Maskeler
 • Beslenme şekli

‘dir.

Kimyasal olmaması ve iyileştirici etkisi olması dolayısıyla sivilcelere iyi gelen bitkisel çözüm veya çözümler her zaman ilk sırayı almıştır.

Bitkisel çözümleri ise;

 • Bitkisel çaylar
 • Aloe vera
 • Gül suyu
 • Kekik
 • Esansiyel yağlar

olarak sıralayabiliriz.

Hangi Bölgede Neden Sivilce Çıkabilir? – Sivilcelere En Etkili Çözüm

Üst alın bölgesindeki sivilceler: Sindirim sistemi ile ilgili sorunların habercisi olabilir. İşlenmiş gıda, abur cuburdan uzak durun ve günlük yağ tüketiminizi azaltın. Salatalık gibi su oranı yüksek gıda tüketimini artırın. Bol su, yeşil çay için. Ayrıca böğürtlen, çilek gibi orman meyveleri tüketimine önem verin.

Kaşların üst kısmındaki sivilceler: Bu bölgedeki sivilceler daha çok zihin yorgunluğuna bağlıdır. Zihninizi dinlendirin ve gece uykunuzu almaya özen gösterin.

Burun üstündeki sivilceler: Yüksek tansiyon ve stres sorunu olabilir. Tansiyonunuzu ve B vitamini seviyenizi ölçtürün. Zararlı yağlar içeren gıdalar yerine omega-3 ve omega-6 gibi yağlar açısından zengin olan fındık, avokado, balık ve keten tohumu gibi gıdalar tüketin. Baharatlı gıdalardan ve etten uzak durun. Daha fazla temiz hava almaya dikkat edin.

Kaş üstündeki sivilceler: Karaciğer sorunu belirtisi olabilir. Alkol ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Yüzün bu bölgesi alerjik reaksiyonların ilk görüldüğü yerdir. Beslenmenize dikkat edin, günde 30 dakika hafif egzersiz yapın ve yeteri kadar uyuyun ki karaciğeriniz dinlenme fırsatı bulsun.

Kulakta çıkan sivilceler: Gazlı içecekler, kahve ve alkolden uzak durun ve tuzu azaltın.

Göz çevresindeki sivilceler: Sıvı eksikliği işaretidir. Günlük ihtiyacınız olan suyu mutlaka tüketin.

Yanak üzerindeki sivilceler: Solunum Sistemi problemleri olabilir. Sigara kullanıyor musunuz?, herhangi bir alerjiniz var mı? Yüzün bu bölgesi bu iki soruyla alakalı. Şekerden uzak durun ve buğday çimi suyu tüketerek vücudun alkalin seviyesini yüksek tutun.

Ağız kısmındaki sivilceler: Mide ve ince bağırsak sorunları olabilir. Lifli gıda tüketimini artırmalı, vücudun toksin yükünü azaltmak için bitkisel çaylar tüketmelisiniz. Rooibos (kırmızı çalı) çayı buna güzel bir örnektir. (Ayrıca bkz. 19 Müthiş Çay)

Sivilcelere İyi Gelen Maske – Sivilcelere Evde Çözüm

İlk başlığımızda yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir demiştik. Sivilcelere çözüm için bir yol olan ev yapımı maskeler ile devam edelim.

Aşağıda belirttiğimiz maskeleri evde rahatlıkla yapabilirsiniz:

 • Yulaf ezmesi maskesi
 • Yüz yumuşatıcı muz maskesi
 • Pürüz düşmanı ballı papaya maskesi
 • İçilebilir çilek maskesi
 • Işıltılı portakal maskesi

Yukarıdaki maskelerin yapılışı ve tarifleri için bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir ne iyi gelmez, hangi bölgelerde sivilce neden çıkar, neye sebep olur ve çözüm için sivilcelere iyi gelen ev yapımı doğal maskeleri sizlerle paylaştık. Siz de bildiğiniz maskeleri yoruma yazarak listeyi çoğaltabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz. 🙂


Kaynak

RD

DrAxe

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here