Ana sayfa Adım Adım Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? – 15 Adımda Zayıflama

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? – 15 Adımda Zayıflama

380
Zayıflama yöntemleri
Zayıflama yöntemleri

Kilo vermek tabiri caizse göbek eritme zordur. Kilonuzu korumak ise daha zordur. Ancak istedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Zayıflama ilaçları vb. ürünlerle kandırılan ve bunlardan muzdarip olan binlerce kişi bulunuyor. Bu oyunlara gelmeyerek doğal yollardan kolayca zayıflamanın yolları konusuna kafa yormak daha mantıklı olacaktır. Ayrıca En Hızlı Yağ Yaktıran Besinlere de bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Pratik yoldan zayıflama yöntemleri yazımızı sizler için 15 adımda derledik;

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? –  15 Adımda Zayıflama

Dengeli Bir Kahvaltı

Dengeli bir kahvaltıyla güne başlamanın ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Kahvaltıyı ertelemek veya yapmamak kulağa hoş gelebilir ancak kahvaltı yapmazsanız bu sefer de öğleden sonra yiyeceğiniz yemekler kilonuzu doğrudan etkileyecektir.

Günde 30 Gram Lif Tüketin

Lif tüketiminizi artırın. Lif tüketmek kalp sağlığınız için de ayrıca faydalıdır ve dengeli bir şekilde kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Et Tüketiminizi Azaltın

Vejetaryen insanların genellikle daha zayıf ve daha sağlıklı olması dikkatinizi çekti mi? Yapılan araştırmalara göre durum aynen öyle. Şimdi burada size tamamen vejetaryen olun demiyoruz ama et yerine protein ihtiyacınızı bir bitkiden karşılamak sizin yararınıza olacaktır. Örneğin mantar birçok yemekte ete alternatif olacak kadar protein beslemektedir.

Kalsiyuma Önem Verin

Kalsiyumun bizim için önemini göz ardı edemeyiz. Güçlü kemikler, sağlıklı dişler bunlardan sadece bazıları. Aynı zamanda kalsiyum yüklü besinler almak metabolizmanızı hızlandırarak vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırır.

Kahvaltıdan Önce Sade Kahve

Bizim pek adetimiz olmasa da yabancılar için kahvaltıdan önce kahve yer edinmiş bir adettir. Uykunuzu açtığı gibi aynı zamanda sabah aç karnına sade kahve içmek, metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır.

Şekere Dikkat Edin

Zayıflama yöntemleri denilince akla ilk gelen besinlerden biri ise şeker. Farkında olmasanız da günlük hayatınızda fark ettiğinizden daha fazla şeker tüketiyorsunuz. Hemen hemen her üründe şeker maddesi mevcuttur. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için yediğiniz ürünlerdeki şeker oranlarını mutlaka kontrol edin ve tüketimini azaltın.

Ton Balığına Yönelin

Diyetteyseniz konserve ton balığı sizin için biçilmiş kaftandır. Salatanın ya da makarnanın üzerine çok güzel gitmesi dışında sağladığı enerji değerleri ile sizi uzun süre tok tutmayı başarır.

Ispanak Her Derde Deva

Ispanak, magnezyum bakımından zengin olmasıyla vücudunuzu düzene sokar ve kan şekerinizi düşük seviyelere çekerek kilo vermenize yardımcı olur.

Yemekten Önce Bir Çorba

Yapılan araştırmalara göre ana yemekten önce bir kase çorba içmek vücuttaki kalori yakımını hızlandırıyor ve yemekten aldığınız kalori miktarını düşürüyor.

Meyveleri İhmal Etmeyin

Elma, muz, çilek bel bölgeniz için vazgeçilmez meyvelerdir. Bunlara bir de sütle takviye yaptığınızda çok sağlıklı bir hayat sizi bekliyor demektir. Hem sizi tok tutarlar hem de kalori yakımınızı hızlandırırlar. Böylece zayıflama yöntemleri listenizin en önemlileri arasına meyveleri de eklemeyi kesinlikle unutmayın.

Ekmekten Uzak Durun

Kilo vermek için ekmeği hayatınızdan tamamen çıkarın. Ancak eğer zorlanıyorsanız kepekli ekmek aşırıya kaçmamak koşuluyla kabul edilebilir. Ekmeği hayatınızdan çıkarmak kilo alma riskinizi %49 oranında azaltarak sağlıklı bir hayata merhaba demenizi sağlar.

Hazır Yiyeceklere Veda

Dondurulmuş gıdalar ve konserve edilmiş yiyecekler hazır yiyecek grubuna girer. Bunları hayatınızdan çıkarma sebebiniz normal yiyeceklere oranla sindirilmelerinin çok daha zor ve uzun sürmesidir. Bu da sizin metabolizmanızı olumsuz etkileyerek sağlıklı kilo vermenizi baltalar.

Acılara Merhaba

Acı biberler, acı baharatlar artık sizin vazgeçilmeziniz olacak. Acı baharatlar ve biberler metabolizmanızı yüksek oranda hızlandırır ve yediklerinizi yakmanızı kolaylaştırır.

Egzersiz Yapın

Yediklerinize dikkat ediyorsunuz ama yine iyi bir egzersiz olmadan istediğiniz vücudu elde edemezsiniz. Basit yürüyüşlerle başlayın ve kendi limitlerinizi öğrenerek bir egzersiz programı hazırlayın. Ayrıca evde zayıflama yolları konusunda da araştırmalar yapıp Her Yerde Yapabileceğiniz 10 Dakikalık Egzersiz Hareketlerini de inceleyebilirsiniz.

Düzeniniz Olsun

Geldik en önemlisine. Hayatta her şey için nasıl bir düzen, programınız varsa kilo vermek için de olmalı. Kendinizi tanıyın, limitlerinizi öğrenin ve kendi düzeninizi oluşturun. En önemlisi de Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yapılması Gerekenleri ihmal etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here